Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про тривалість відпустки журналіста

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО.  «Пропрацювавши рік в редакції, пішов у відпустку, але дали всього на 24 календарні дні. Кілька років тому працював у комунальній газеті, і відпустка була значно тривалішою. Чи не порушує власник, який надав мені ці 24 дні, вимоги законодавства?».

– Дійсно, статтею 75 Кодексу законів про працю України та статтею 6 Закону України “Про відпустки” тривалість щорічної основної відпустки встановлено не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Але для деяких категорій працівників законодавством України передбачена інша тривалість щорічної основної відпустки. Однією з таких категорій є журналісти та прирівняні до них творчі працівники.

Якщо ми звернемося до статті 13 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, яка називається «Охорона праці», то в частині третій вказано, що: «Журналісти мають право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів та санаторно-курортне лікування за рахунок власників (засновників, співзасновників) засобів масової інформації». Дія Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” поширюється на всі засоби масової інформації,  незалежно від форм власності. Також не слід забувати, що колективним договором може передбачатися надання
додаткової відпустки понад 36 календарних днів.

Отже, виходячи з частини третьої статті 13 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, тривалість вашої щорічної відпустки повинна бути 36 календарних днів, а не 24, які вам були надані.

   Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

    Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net

Архіви