Міський голова Львова і виконком блокують викуп стадіону «Торпедо» для суспільних потреб, – депутат

Депутат Львівської міської ради Сергій Івах має підозри, що, саботуючи виконання ухвали ЛМР, міський голова і члени виконкому захочуть прилаштувати кілька гектарів стадіону на вулиці Золотій у Львові для житлового будівництва під будь-якою популістською вивіскою.

Член постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради Сергій Івах заявив сьогодні на пресконференції у Львівському пресклубі, що міський голова Львова Андрій Садовий і виконком не виконують ухвали депутатів міської ради про викуп стадіону “Торпедо” для суспільних потреб міста.

Депутат  Сергій Івах багато років намагається повернути цей об’єкт у комунальну власність. Він є автором ухвали Львівської міської ради та електронної петиції на цю тему, яка здобула належну кількість підписів, а відтак і голосів депутатів “за” у сесійній залі. Проте, на переконання Сергія Іваха, міський голова Львова Андрій Садовий і члени виконкому не мають наміру реалізувати ухвалу, всіляко забюрократизовуючи процес її виконання. Аж до порушень чинного законодавства. Сергій Івах аргументував свою позицію фактами.

11 березня 2019 року ЛМР прийняла ухвалу №4707 про викуп у банку “Львів” для суспільних потреб стадіону, розташованого за адресою вулиця Золота, 40а. Лише через 18 днів замість 5-ти, передбачених законом, цю ухвалу Львівської міської ради підписав міський голова Андрій Садовий. На які роздуми було витрачено цих 18 днів?

В ухвалі було зазначено, що в 5-деннний термін після її прийняття управління спорту ЛМР мало повідомити банк “Львів” про таке рішення міської влади. Сьогодні уже минуло майже півроку, але жоден з органів Львівської міської ради, стверджує Сергій Івах, не попередив письмово банк “Львів” про цю ухвалу.

– Я розцінюю таке зволікання з підписанням ухвали міським головою і непоінформуванням власника стадіону про рішення Львівської міської рали як спонукання до корупційних дій. Щоб хтось приходив до ЛМР і бив поклони чи просив, – каже Сергій Івах.

3 квітня 2019 року він скерував комісії фінансів і планування бюджету ЛМР звернення щодо погодження надання коштів для викупу стадіону. Комісія лише “взяла це до відома”.

5 квітня 2019 року виконком ЛМР рішенням № 321 надав юридичному департаменту функції замовника оцінки об’єкта викупу стадіону. На цю оцінку аж через два місяці було витрачено 45 тисяч грн коштів міського бюджету. Хоча в ухвалі ЛМР було зазначено, що до уваги береться оцінка, проведена банком – для того, щоб зекономити бюджетні кошти.

15 квітня 2019 року Сергій Івах скерував міському голові Андрію Садовому звернення щодо “тривалого невиконання ухвали та зобов’язання невідкладно вжити заходів щодо виконання та притягнення до відповідальності осіб, винних у зволіканні”. Донині відповіді на це звернення депутат Івах не одержав.

– Виходить, що Андрій Садовий вважає, що все це відбувається у межах чинного законодаства і його це влаштовує. Але це не влаштовує мене і громадськість, – говорить Сергій Івах.

– Розуміючи, що ніхто не має наміру нічого робити, я звертаюся у банк “Львів” з листом і повідомляю банк про те, що прийнята така ухвала, в якій чітко зазначено, щоб банк “Львів” провів оцінку цього нерухомого майна, що йому належить. 8 травня 2019 року я одержав від банку відповідь разом з експертною оцінкою, копію якої я скерував Садовому, Слічній і Нікуліну. Банк повідомив, що майно стадіону оцінено на 8 млн 250 тис грн.,  його балансова вартість складає близько 9 млн грн, але банк готовий продати його за 7,5 млн грн і таким чином задекларувати свою готовність допомагати розвитку спорту у місті Львові. Заслуга у такій зменшеній ціні є також і Федерації футболу Львівської області, яка пообіцяла за це банку “Львів” надати впродовж року свої рекламні плоші – як компенсацію за знижку. Реакції на мої листи не було. 25 травня 2019 року я ще раз надсилаю листа на ім’я Андрія Садового, в якому додаю знову копію оцінки об’єкту та інформацію про надання коштів, затверджених бюджетною комісією міськради. Міський голова вже три місяці ніяк не реагує на це.

Зате 27 травня 2019 року була укладена угода між юридичним департаментом ЛМР та Агенцією ресурсів Львівської міської ради – комунальним підприємством, і 5 червня Агенція визначила свою ціну стадіону – 5 млн 147 тис грн. Але й після цього міська влада не звернулася в банк про викуп стадіону “Торпедо”, каже Сергій Івах.

Усе це засвідчує про те, що йде свідоме блокування вирішення питання стадіону так, як ухвалили його депутати Львівської міської ради. Депутат думає, що, напевно, комусь не хочеться, щоб стадіон був у власності міста. Мабуть, хтось хоче дочекатися, щоб показати банку, що місту цей об’єкт нецікавий і банк може шукати якогось приватного інвестора. А згодом – збудувати там у перспективі великий житловий будинок. Таких прикладів у Львові є багато. Сергій Івах нагадав про аналогічні історії зі стадіонами ” Сільмаш” і “Прогрес”. А блокування викупу стадіону “Торпедо” триває з 2006 року, нагадав депутат.

– Міський голова Андрій Садовий часто говорить про якісь колишні домовленості, але не озвучує їх конкретно: хто, з ким і про що домовлявся? – запитує Сергій Івах.

Він твердо вірить, що стадіон “Торпедо” стане міським. А у випадку наступного блокування виконання ухвали Львівської міської ради Сергій Івах ініціюватиме звернення в правоохоронні органи. Депутат має підозри, що, саботуючи виконання ухвали ЛМР, міський голова і члени виконкому захочуть прилаштувати кілька гектарів стадіону на вулиці Золотій у Львові для житлового будівництва під будь-якою популістською вивіскою. Часу у них до наступних місцевих виборів залишилося небагато.

Архіви