Європейський день боротьби з торгівлею людьми. У Львові відбулась інформкампанія «Придивись»

Акцію влаштували сьогодні, 18 жовтня, біля Головного залізничного вокзалу у Львові.

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

У цей день, 18 жовтня, суспільству нагадують про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій для підвищення рівня обізнаності про факт торгівлі людьми.

З цієї нагоди у Львові відбулась спільна акція департаменту соціального захисту населення ЛОВА, ГО «Центр «Жіночі перспективи» та Львівського державного університету внутрішніх справ під гаслом «Придивись».

Нову інформаційну кампанію «Придивись» для попередження торгівлі людьми та популяризації правил безпеки під час міграції розпочало представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Міністерством соціальної політики України та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Міністерства юстиції Швеції.

До заходу долучились представники Головного управління Національної поліції у Львівській області, Патрульної поліції Львівської області, Головного управління Держпраці у Львівській області, Головного управління державної міграційної служби у Львівській області, Львівського обласного центру зайнятості, громадської організації «Центр «Жіночі перспективи», Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

Ця акція одночасно проходила у приміщеннях залізничних та авто вокзалів, торгових центрів, на центральних площах міста та у парках міста Києва й 20 областей України.

Експозиція «Придивись» – це простір, створений, щоб поміркувати над ризиками експлуатації, придивитись й розгледіти: до чого можуть призвести такі, на перший погляд, привабливі пропозиції роботи чи житла – що приховано за ілюзією кращого життя.

«Нашою кампанією ми хочемо нагадати, що ви маєте право та можете отримати допомогу від державних установ та міжнародних організацій, ви маєте законні інструменти аби захистити себе, своїх близьких чи друзів від ризиків потрапити в ситуацію торгівлі людьми» – зазначив т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Роман Андрес.

Як повідомила координаторка проєкту «Впровадження Національного механізму з протидії торгівлі людьми у Львівській області», представниця ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус, волонтери та представники суб’єктів НМВ інформували та консультувати громадян і громадянок, які виїжджають за кордон. Учасники проєкту підходили до транспортних засобів на пл. Двірцевій і розповідали пасажирам про ризики та про заходи безпеки, надавали листівки з контактами для звернення за потреби за допомогою.

Зокрема, це можна зробити, зателефонувавши на безплатну Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 або 0 800 505 501 527 (безплатно та анонімно щодня з 8:00–20:00), або написати в чат-бот у телеграмі.

Архіви