Прикордонник у Львові розповів, як у пунктах пропуску вираховують псевдоволонтерів (відео)

Є низка тестових запитань, відповіді на які виказують, що людина лише мімікрує від волонтера.

Про це 17 жовтня на пресконференції у Львівському пресклубі повідомив заступник начальника штабу – начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Ігор Матвіюк, пише DailyLviv.com.

Арсенал процедур у прикордонників для визначення псевдоволонтерів, за словами Ігоря Матвіюка, досить великий.

“Усі методи розкрити не можу. Бо тоді підготується організатор і буде мати заготовлені відповіді на питання, які ми поставимо, Але на загал волонтер має розуміти, де є гуманітарний вантаж  і який, який його об’єм, транспортний засіб має відповідати цьому об’єму. Волонтер має знати, кому цей вантаж прийде, керівник фонду має про це знати. І ми виходимо на керівника фонду.

Попередні всі перетини кордону, якщо були, мають мати підтвердження: декларації, акти примання-передачі тощо”,- перелічує індикатори визначення правдивого волонтера заступник начальника штабу.

За словами Ігоря Матвіюка, волонтера, який реально займається гуманітарними місіями видно одразу – з соціальних мереж, подяк тощо. Вони можуть бути в телефоні, в електронному варіанті.

“Мені не відомі випадки, коли відмовили справжньому волонтеру. А випадки, коли відмовляємо псевдоволонтерам, на жаль, продовжуються. Хоча загальна їхня частка становить орієнтовно 5% від тих, кому ми відмовляємо в перетині кордону. Щомісяця відмовляємо 600-700 особам по всій західній ділянці кордону. З березня – це 5 тисяч людей і 5% від цієї кількості – це ті, хто їхали за системою “Шлях” під виглядом волонтерів”,- зазначив Ігор Матвіюк

Архіви