Виконання Мінських угод вигідне Росії, а не Україні, – Анатолій Гриценко

Мінські угоди не виконуються, не будуть виконуватися і не повинні виконуватися. Хоча би тому, що вони написані на догоду Росії та її президентові.

Про це сьогодні, 10 березня, під час прес-конференції, яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадав лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

За його словами, торік, 12 лютого, Петро Порошенко у Мінську повідомив, що впродовж 19 днів усі заручники, захоплені бойовиками на сході України, включаючи Савченко, будуть звільнені. І додав, що так вони домовилися з Путіним. Пройшло більше року, жоден пункт Мінських угод не виконаний.

За цей період десятки тисяч разів порушували умови перемир’я. Ворог захопив нові населені пункти. 
– Це означає, що Мінські угоди не спрацювали і не спрацюють. Але всі повторюють, що їм альтернативи нема і що ці угоди треба виконувати. Цю мантру повторюють керівництво України, Німеччини, Франції. США і, навіть, Росії. Я стверджую: «Мінські угоди виконати неможливо».  Я стверджую: «Мінські угоди не будуть виконані». І треба шукати нове рішення, проект якого напише не Путін. Бо саме він написав проект Мінських угод. А нам потрібні угоди, які напише Україна разом зі світовою спільнотою.  І яка не буде розказувати, що Путін не погодиться, що він не хоче іншого формату переговорів. У Гітлера ніхто не питав. От коли прийде усвідомлення, що Путін дорівнює Гітлер, що він загрожує не тільки Україні, а всій Європі та світові, тоді рішення знайдеться швидко, – каже лідер партії «Громадянська позиція».

Також Анатолій Гриценко стверджує, що в Мінських угодах сказано, що вибори на Донбасі мають відбутися зараз, за присутності російських військ, з російською зброєю, з російським контролем над кордоном. І тому Путін вимагає: підписали – виконуйте. Також в них обумовлена безумовна амністія для всіх.

– У Мінських угодах по суті підписано створення на Донбасі двох автономних республік. Їх так не називають, їх називають «особливий порядок місцевого самоврядування» .  Але там написано, що у Луганську та Донецьку буде не українська поліція, а своя власна, не українська прокуратура та суди, а свої власні. Луганськ та Донецьк отримають право укладати міжнародні договори з іншими державами, договори з урядом України, з окремими міністерствами України. Такого права не має жодне з міст Україні. І за все те, що там зруйновано, буде не агресор платити, а за Мінськими угодами, – ми з вами, – каже політик.

У тому, що Петро Порошенко підписав ці угоди, Анатолій Гриценко його не звинувачує. Але нагадує, що в нас – парламенсько-президенська республіка. І коли Президент робить помилку, то парламент її виправляє, тобто не голосує за невигідні речі для країни. Таке вже було за попередніх президентів України.

Архіви