Вибори в ОТГ на Львівщині: питання життя і смерті, – політик

Вибори самі по собі цінності не мають ніякої, але це – можливість використати ресурс, який дає децентралізація.

Про такий шанс для ОТГ сьогодні, 20 грудня, під час засідання Громадського прес-центру "Вибори-2018" на тему: "Що перемагає на виборах в ОТГ 23 грудня: соціологічні рейтинги, адмінресурс чи фактор X?" сказав голова політради Української Галицької партії Роман Лозинський.

Свої слова він проілюстрував цифрами.

-У 2014 році доходи місцевих бюджетів були на рівні 67 млрд грн, у 2015 році – 99 млрд грн, у 2016 році – 146 млрд грн, у 2017 році – 142 млрд грн, а, за орієнтовними оцінками, в 2018 році – 220 млрд грн. Це ті ресурси, якщо є добрі депутати, добрі управлінці, що дають можливість робити зміни,- наголосив Роман Лозинський. 

Але, за словами Романа Лозинського, інформації про прийдешні вибори в ОТГ було дуже мало. 

– Ще місяць тому не всі знали, що 23 грудня мають відбутися вибори. Мало інформації. Про місцеві вибори в людей, практично, інформації немає. І саме кандидати, які йдуть на вибори, є людьми, які займаються просвітництвом. Крім того, що агітують за себе, пояснюють, для чого ці речі взагалі потрібні.

За словами Романа Лозинського, вибори до ОТГ – це питання життя і смерті: або ці громади виживуть, стануть успішними і там буде життя, або вони вимруть: люди виїдуть, залишать свої села.

-Мова не йде про те, які депутати зміняться, які голови зміняться. Мова йде про те, чи будуть можливі зміни взагалі. Чи ці люди будуть спроможні робити ці зміни взагалі,- акцентував Роман Лозинський. 

Довідка

23 грудня у п’ятьох об’єднаних територіальних громадах на Львівщині – Радехівській і Бібрській міських, Меденицькій та Лопатинській селищних і в Зимновідській сільській – відбудуться перші місцеві вибори.

Загалом проголосувати на перших місцевих виборах 23 грудня 2018 року на території Львівщини зможуть виборці 72 населених пунктів. Це – понад 48,7 тисячі людей. Усього ж у зазначених громадах буде обрано 130 депутатів і п’ятьох голів.

Архіви