Адмінресурс на Львівщині перевершив адмінтиск часів Януковича, – політик

Адміністративний ресурс, який використовує влада на Львівщині напередодні виборів у ОТГ, що заплановані на 23 грудня, перевершив адміністративний тиск часів Януковича.

Такий висновок сьогодні, 20 грудня, під час засідання Громадського прес-центру "Вибори-2018" на тему: "Що перемагає на виборах в ОТГ 23 грудня: соціологічні рейтинги, адмінресурс чи фактор X?" зробив голова Львівської обласної партійної організації “УКРОП” Ігор Телішевський.

– Найбільше, що мене вразило – це адмінтиск, адмінресурс, який працює на провладну партію. Такого ще не було, щоб особисто губернатор, особисто голови адміністрацій займалися виборами. Вони працюють чітко на своїх кандидатів, які йдуть від провладної партії. Це можемо говорити по будь-якій ОТГ. Це – ненормально,- обурився Ігор Телішевський. 

Ігор Телішевський назвав приклад Радехівсько-Лопатинської ОТГ, де, за його словами, керівник районної організації БПП викликає всіх голів ДВК і каже: "Маєте показати результати". У підсумку після цього двоє голів ДВК відмовляються працювати. 

Ще одна поширена практика, за словами Ігоря Телішевського, це – виклики в кабінети до Львова директорів шкіл, міських голів.

– Їх «нагинають» і кажуть: «Ви маєте зробити нам результат – допомогти»,- розповідає Ігор Телішевський.

За його словами, замість боротьби ідеологій,  програм, на Львівщині працює адмінресурс.

–  Губернатор часто їздить по тих громадах, де відбуваються вибори. Начальники департаментів охорони здоров’я, освіти, культури майже щотижня з’являються в ОТГ. Їздять по школах лікарнях, збирають цілі аудиторії, і тут випадково з’являється кандидат від провладної партії. Або ви є державні службовці і виконуєте свої функції, або ви йдете в політику і працюєте з партійними штабами. Такого за часів Януковича не було. Можемо лише уявити, що відбуватиметься на президентських виборах, а потім – на парламентських, – каже Ігор Телішевський.

Його підтримав голова Львівської обласної організації «ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк. Він, зокрема, нагадав про маршрут Президента під час останніх відвідин Львівщини, який був прокладений саме з акцентом на ОТГ, де 23 грудня будуть  вибори.

Архіви