Ввести в Україні до кінця 2011 року біометричні паспорти нереально – експерт

Запровадження до кінця 2011 року в Україні біометричних паспортів навряд чи є реальним. Про це зазначив сьогодні під час прес-конференції голова Львівського юридичного товариства Андрій Лепак.

На запитання журналістів про те, чи реальний є «Національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України», одне із положень яких є запровадження до кінця 2011 року біометричних паспортів, Андрій Лепак відповів:

«Держава це передбачає, але чи воно реально – навряд чи. Адже для запровадження біометричних паспортів потрібне нове обладнання, якого в Україні немає. Це по-перше, а по-друге – збільшаться фінансові витрати для самих громадян».

Юрист фонду «Правова просвіта» з міста Донецьк Леонід Чернявський погодився з думкою львівського колеги і додав, що у нещодавньому інтерв’ю пан Могильов сказав, що навіть якщо ми введемо біометричні паспорти – немає жодної альтернативи «ЄДАПСу» на їх виготовлення. «Я не знаю на скільки це є обґрунтовано, але якщо їх введуть (біометричні паспорти – ред..), то саме Консорціумом «ЄДАПС» надаватиме нам ці послуги», – сказав Л.Чернявський.

Нагадаємо, 22 квітня 2011 року Президент України Віктор Янукович підписав указ № 494/2011 «Про Національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України».

«З метою створення умов для запровадження безвізового режиму короткострокових поїздок громадян України до держав – членів Європейського Союзу та забезпечення виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, який було схвалено на саміті Україна – Європейський Союз (22 листопада 2010 року, м. Брюссель, Королівство Бельгія), постановляю: затвердити Національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України; Кабінету Міністрів України забезпечити виконання Національного плану з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, а також щомісячне звітування про вжиті з цією метою заходи», – йдеться в указі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Довідково. Консорціумом «ЄДАПС» є системним інтегратором, що розробляє та впроваджує автоматизовані системи обліку та управління інформацією в усіх сферах державної і виробничої діяльності.

Архіви