Червоні прапори провокаторам у Львові видаватимуть у Генконсульстві Росії, – політик

Керівник фракції Народного Руху України у Львівській облраді Андрій Корнат заявляє, що провокатори, які приїдуть 9 травня до Львова з Криму та Одеси, не привезуть з собою червоних прапорів, а отримуватимуть їх у Генеральному консульстві Росії у Львові.

Таку заяву він озвучив 5 травня під час прес-конференції у Прес-клубі.

Андрій Корнат нагадав, що вчора нардеп-регіонал Вадим Колесніченко пообіцяв закупити червоні прапори місцевим органам влади. «Ось ми розуміємо, для кого потрібен цей сценарій», – додав А. Корнат. І додав, що «підспівують» цій силі і комуністи.

«Ці політичні сили зацікавлені, щоб провокація у Львові відбулася, щоб був мордобій, ексцеси і наслідки… Також в цьому зацікавлена і дружня нам країна, яка також зацікавлена в Митному союзі, тобто у відновлення Радянського Союзу. І ми знаємо, де червоні прапори будуть роздаватися у Львові. Однозначно, в вони будуть роздаватися в Російському консульстві», – наголосив Андрій Корнат.

З його слів, організації «Родина» і «Русское единство» – це «екстремістські організації з фсбістським началом» і вони не везтимуть прапорів з собою, а отримають їх тут для участі у акціях 9 травня.

Водночас, депутат зазначив, що ситуація щодо вивішування червоних прапорів та акцій під червоними знаменами у Львові 9 травня, «майданси, які проходять на центральних площах нашої країни», спрямовані відвернути увагу від економічної ситуації. Адже, наголосив Корнат, на Сході і Півдні країни назрівають соціальні бунти.

«Коли шлунок бурчить, то треба когось добре копнути в ногу», – пояснив політик.

Він охарактеризував ситуацію довкола відзначення у Львові 9 травня так: «Замість гречки – серп і молот, замість відкритого Львова – закритий Львів червоними шматами і полотнами, замість нормального здорового пособу життя, миру і спокою в нас, галичан, екстремізм у розквіті для всієї України і, зокрема, Галичини… Вбачаємо у цьому змову, організовану вище зазначеними структурами. Якщо такі провокації відбудуться, відповідальність ляже на ці структури і передовсім на власні структури».

Його однопартієць Олександр Ганущин розповів, що напередодні рухівці провели ряд зустрічей з керівниками силових структур області – СБУ, прокуратури, МВС.

«Ніхто не забороняє нікому вдома вивішувати будь-які прапори. Але більшість приміщень державних установ у нас перебувають у комунальній власності Львівської міської чи обласної рад. Жоден керівник, ризикуючи втратити договір оренди через червоний прапор, цього не зробить. Ми обійшли ці будівлі, всіх керівників. Ціна вивішування червоного прапора для них буде занадто дорогою», – сказав Ганущин і додав, що керівники цих структур погодились з позицією НРУ і обіцяють не допустити провокацій 9 травня.

Разом з тим, Ганущин наголосив, що ході з червоними прапорами активістам політсил вулицями міста 9 травня у Львові – «зась!». Також рухівці наголошують, що у разі візиту озброєних молодиків зі Півдня і Сходу України, відповідальність за безпеку населення також нестимуть правоохоронці.

«Сподіваємось, нас добре почули!», – сказав Ганущин, звертаючись і до партійців, і до правоохоронців.

На запитання про те, що мають робити львів’яни 9 травня, Андрій Корнат відповів, що мають вшановувати жертв війни, засвітити свічки у їхню пам’ять ввечері 8-9 травня у вікні своєї домівки, вийти у ці дні зі свічками на центральні площі міста.

«Радимо не звертати увагу на тих, кого ми не толеруємо, на їхні провокації. Якщо провокації будуть робити, вимагаємо від правоохоронці забезпечити, щоб не били, не грабували наших жінок і дітей. Як народна дружина можемо скрутити руки і відвести провокаторів у воронки, гадаю, міліція допоможе. Маємо забезпечити толерантний львівський опір!», – сказав Корнат.

Коментуючи інформацію щодо того, що у соцмережах сьогодні активно обговорюють питання про те, що 9 травня треба виходити на вулиці і дати відсіч проросійським активістам, Андрій Корнат закликав «Автономний опір», фан-клуб ФК «Карпати» та радикальні політичні сили не піддаватися на провокації і не брати участь у «спецпроектах не наших спецслужб».

Натомість, як повідомив у коментарі ZAXID.NET Генеральний консул РФ у Львові Олег Астахов, інформація, озвучена А. Корнатом про роздачу червоних прапорів у Генконсульстві РФ, не відповідає дійсності.  "Я від вас вперше чую цю інформацію", – зазначив він і додав, що роздавати червоні прапори у Генконсульстві не збираються.

Як інформував ZAXID.NET , учора, 4 травня, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Ірина Сех та її заступник Андрій Холявка, посилаючись на інформацію ГО «Вільна Одеса», повідомили про те, що партія «Родіна» спрямує до Львова на 9 травня 6 автобусів, у 4 з яких їхатимуть «неадекватні молодики».

Зокрема, Андрій Холявка повідомив, що близько 50 працівників фірми «Союз», яка належить лідеру партії «Родіна» Ігорю Маркову і займається прибиранням сміття, а також його охоронці та депутати Одеської міської ради від «Родіни» напередодні поїздки до Львова отримали на руки пістолети та посвідчення журналістів.

Окрім того, зазначимо, що сьогодні Львівський окружний адміністративний суд розглядає позов виконавчого комітету Львівської міської ради з вимогою заборонити проведення масових заходів у Львові 9 травня.

Водночас, правоохоронці Львівщини не підтвердили інформацію про те, що політична партія «Родіна» привезе до Львова декілька автобусів з озброєними молодими людьми для організації провокацій у місті на 9 травня.

Архіви