У Львові презентували другий том книги про Львівський ставропігіон

5 травня у Львові презентували другий том книги «Львівський Ставропігіон: між минувшиною і вічністю» письменника, журналіста, дослідника, автора багатьох наукових праць Богдана Сушинського.

Як зазначив у вступному слові ректор університету «Львівський Ставропігіон» Ярослав Кміт, перший том про Львівський Ставропігіон вийшов у 2008 році, у першій книзі автор монографії простежує становлення «Львівського Ставропігіону»  в перші роки його існування, а також історію відродження Львівського Ставропігійського Братства.

Нова книга не менш насичена документами, фактами, свідченнями, зокрема, як розповів Богдан Сушинський, у книзі є дослідження про ставропігійські студії Івана Франка, про ставропігійські стародруки в Одесі, про нотного першодрукаря-ставропігійця Йосифа Городецького, про діяльність Олександра Барвінського, та «низка інших постатей, що пов’язані з нашим університетом».

Не оминув Богдан Сушинський  історії зі скасуванням ліцензії університету на право займатися підготовкою студентів. «Всі моменти цієї історії відображені з фактами, документами, і навіть, коли книга вже була готова до друку, з’явилася постанова Львівського окружного адміністративного суду від 12 квітня 2011 року «Про скасування наказу Міністерства освіти і науки України та рішення Державної акредитаційної комісії». Ми розуміємо, що залишається час на касаційну скаргу, але якщо її не буде, – то це буде перемога», – зазначив Богдан Сушинський.

Монографія вийшла у львівському видавництві «Ставропігіон» на 392 стр. накладом у тисячу примірників

Архіви