Військовослужбовця в Академії експериментально харчують на 57 грн 26 коп

Сьогодні одного військовослужбовця харчують на суму 57 гривень 26 копійок в добу. І його добова норма харчування має складати не менше трьох тисяч калорій. Розроблений каталог продуктів з 248 найменувань, з яких і складається тижневе меню.

Але все це – в рамках експерименту з продовольчого забезпечення військовослужбовців Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. 

Про це сьогодні 16 жовтня, під час дискусії на тему: «Коли українських військових будуть харчувати за стандартами НАТО? Що для цього потрібно?», яка відбувалася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник продовольчої служби Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, майор Юрій Сльозко. За його словами, в меню з’явилися продукти, яких раніше в раціоні військовослужбовця не було. Це – банани, кавуни, дині. апельсини, огірки, помідори, перець, печиво. ковбаса, овочі гриль, йогурт, сік, кава. – Сніданок у нас тепер такий: смажені курячі ніжки, тєфтєлі, картопляне пюре, гречана каша, хліб, масло, цукор, чай, кава, лимон, сир, джем, соус, йогур. На обід – овочева нарізка, салат з капусти, суп гороховий, борщ зелений, м’ясо куряче (філе), кури-гриль, картопля тушкована з овочами, гриль овочевий, хліб, узвар, фрукти, соус, – каже Юрій Сльозко. Він нагадав, що сьогодні – рівно місяць, як в Національній академії сухопутних військ запроваджено експеримент з продовольчого забезпечення. – Ми відійшли від аутсорсингу, де компанія або фірма надавала нам послуги з харчування, а ми їх оплачували. На сьогодні на базі Академії процес від отримання продуктів зі складу до подання готової їжі на стіл військовослужбовців повністю забезпечує особовий склад Академії, а саме -кухарі та працівники, яких ми набрали до себе в штат, – каже він. За його словами, фірма, яка виграла тендер, поставляє продукти на склад Академії, відповідно до заявки, яку формують військові кухарі. І вже з продуктів,  які є на складі, готують їжу.За словами керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, полковника Олександра Поронюка, під час експерименту вдалося відійти від застарілої системи, коли військовослужбовець міг отримати зимну зупу або навіть скислу. – Тепер принцип розданя їжі такий: людина приходить до роздаткового столу і бере те, що він хоче, а не те, що йому в добровільно-примусовому порядку втискають, як це було за часів радянської армії та дотепер. Раніше було, що військовослужбовець приходив у їдальню, а там уже стоїть їжа, і поки він до неї доходив була холодною. Взимку вона була просто холодною, влітку могла й зіпсуватися, – каже він. Також Олександр Поронюк зауважив, що курсанти військової академії перестали відвідувати кав’ярні, які розташовані поруч з навчальним закладом. – Можливо, підприємці там втрачають прибутки. Але військовослужбовці перестають думати про те, що би поїсти, і стають більш подібними на своїх колег на полігоні, – каже полковник.

Архіви