Військового параду у Львові не буде

Останній військовий парад у Львові відбувся у 2003 році. Цього року парад за участю військових буде тільки у Києві

Про це сьогодні, 18 серпня, під час інтерв’ю- прес-конференції на тему: «Партнерство військовослужбовців США, Канади задля реформування ЗС України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник регіонального медіа-центру Міноборони України (м.Львів), полковник Олександр Поронюк.

За його словами, вже понад місяць військовослужбовці львівського гарнізону та курсанти Академії cухопутних військ перебувають у Києві на одному з аеродромів і проводять репетиції параду до Дня Незалежності України.

– Варто відрізняти парад та урочисте проходження. Проходження – це коли підрозділ проходить по території. Віддає шану керівництву.

А парад – це коли йдуть підрозділи і його завершує військова техніка.

– Саме в ці хвилини начальник львівського гарнізону проводить нараду з командирами військових частин, які дислокуються в межах львівського гарнізону, і уточняють дати переміщення, хто коли і де буде перебувати під час святкування Дня Незалежності, – каже полковник Поронюк.

За його словами, у Львові 23 серпня будуть відзначати День Прапора. І цього дня вулицею Винниченка у Львові, біля приміщення обласної адміністрації, буде грати військовий оркестр та будуть представники військових підрозділів. Крім того, 24 серпня у військових частинах відбудуться урочистості, під час яких військовослужбовців, які відзначилися цього року в зоні АТО або на полігонах, нагородять різними відзнаками. Але найбільшою нагородою, за його словами, для військових буде вільний час, який вони зможуть провести зі своїми родинами.

– Повірте, останні три роки військові від своїх родин відірвані, – наголошує керівник регіонального медіа-центру Міноборони України (м.Львів).

Також 24 серпня в Академії сухопутних військ буде день відкритих дверей, де мешканці зможуть оглянути військову техніку, яка є на озброєнні в Україні.

За словами офіцера зі зв’язків із громадськістю, капітана ЗС США Скотта Куна, у Сполучених Штатах Америки сценарій святкування дня Незалежності залежить від місцевої громади.

– Якщо місцева громада залучає до святкування військових, то вони беруть участь у параді, нарівні з учнями шкіл та громадськими організаціями. Це можуть бути військовий оркестр та кавалерія. Це залежить від того, скільки грошей на святкування надає громада, – каже він.

Авіаційний механік,капрал ЗС Канади Андрій Цоба каже, що в День Канади, який святкують 1 липня, організовують військові паради. 
– У нас так само все залежить від громади. В місті, де я мешкаю, є багато літаків. Тож на День Незалежності літають літаки. Також є виставка танків, марш військовослужбовців. Проте основні святкування відбуваються в Оттаві. 

Архіви