Верховна Рада може змінити закон, якщо Львівська облрада не погодить угоду з Шевроном

"Шеврон-Україна" надав Львівській та Івано-Франківській облрадам газову угоду між державою Україна та інвесторами в особі компанії «Шеврон-Україна» і структури «Надра Олеська» про розподіл вуглеводнів, які будуть видобуті внаслідок розробки, зокрема у Бродівському районі, сланцевого газу.

Ірина Сех, народний депутат України, голова комітету з питань екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради, у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» спрогнозувала варіанти розвитку подій, якщо Львівська та Івано-Франківська обласні ради не схвалять угоду з компанією "Шеврон-Україна" про видобуток і розподіл сланцевого газу на території західних областей.

«Те, що угода надійшла – це певна перемога громад, оскільки угода про видобуток сланцевого газу з компанією «Шелл», погоджена з Харківською і Донецькою облрадами, отримала гриф «конфіденційно». Це нонсенс, бо угода стосується екологічних питань і відповідно до міжнародних стандартів питання, пов’язані з екологічними ризиками, не можуть бути засекречені. А цю угоду на порушення низки законів, навіть, не отримали депутати Верховної Ради»,- наголосила Ірина Сех.

Якщо обласні ради Льввської та Івано-Франківської областей не узгодять, подану їм угоду, то вважає Ірина Сех, напрацьовується новий проект угоди і знову подається до місцевих рад. Це опримістичний варіант.

Інший, песиміститчний варіант, вирішення проблеми – більшість Верховної Ради в особі фракціїй Партії регіонів і Комуністичної партії, за допомогою позафракційних, ухвалюють зміни до Закону України «Про угоди про розподіл продукції» і цей єдиний пункт, який передбачає погодження з місцевими радами, просто викидаюить з закону, вважає Ірина Сех.

Архіви