КРУГЛИЙ СТІЛ

«Крах демократії: безвідповідальність влади та примарність опозиції».

Учасники:

  • Ігор Курус, координатор громадської ініціативи «За відповідальну владу»;
  • Олександр Черненко, голова правління ВГО «Комітет виборців України»;
  • Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту євро-атлантичного співробітництва;
  • Ярослав Погарський, голова політради партії «Вся Україна»;
  • Валентина Теличенко, юрист, правозахисник.

До дискусії також запрошені експерти, представники інститутів громадянського суспільства, небайдужі громадяни та журналісти.

Учасники заходу обговорять концепцію законопроекту «Про владу в Україні», розробленого громадськими активістами, а також – інструменти впливу громадськості на інститути влади, механізми відкликання депутатів усіх рівнів та перелік посадовців, щодо яких діятиме механізм вотуму недовіри без внесення змін до Конституції України.

Акредитація для журналістів за телефоном: (066) 711-12-84, [email protected]

Довідка

Тема обговорення учасників круглого столу – питання безвідповідальності влади як основи системної кризи в Україні. На думку ініціаторів кампанії «За відповідальну владу», нинішнє становище –  це наслідок безвідповідальності представників влади і нездатності опозиції контролювати владу. Таке переконання – результат кількамісячного обговорення проблеми в соціальних мережах.

На думку ініціаторів зібрання, ефективним механізмом посилення відповідальності посадовців є Закон України «Про владу в Україні», концепцію якого і буде представлено на  круглому столі. Цей законопроект передбачає запровадження інститутів відкликання виборних осіб та вотуму недовіри до тих, кого призначають у вертикалі влади, що дозволить створити нову систему стримування і противаг між суспільством та державою. За таких умов чиновник не буде виконувати відверто злочинні накази свого керівника, а виконуватиме закон, бо в іншому випадку його «звільнить» громада.  Така ж доля чекатиме і політиків, які не виконуватимуть своїх передвиборчих обіцянок, і суддів, які не встановлюватимуть справедливість.

Особливістю представленого законопроекту, закладеною авторами в його основу, є те, що запровадження механізмів відкликання депутатів, звільнення суддів та чиновників не потребує внесення змін до Конституції України.

 Основними положеннями запропонованої концепції законопроекту є: визначення і закріплення на тривалий період виборчої системи в Україні; відсутність двозначностей; наявність чітких кваліфікаційних ознак злочину за невиконання цього закону; перелік посадових осіб, до яких застосовується механізм відкликання мандату чи вотум недовіри, що тягне за собою звільнення з посади; запровадження механізму звільнення посадовців, призначених на посад,  та відкликання мандату осіб, обраних громадами; гарантії незмінності та тривалої дії закону.

Архіви