Велосипедисти Львова готуються до масштабних акцій протесту

Велосипедисти занепокоєні невиконанням вимог ухвали Львівської міської ради №3552 від 03.06.2010р, а саме, відсутністю велодоріжок на вулицях, що їх реконструюють упродовж поточного року. Про це "Щоденний Львів" повідомили представники 16 громадських організацій, які захищають права велоспільноти Львова. Незважаючи на важливу функцію магістральних сполучників, яку вони виконують у міській веломережі, та запевнення міського голови Львова у Львові нині немає жодної велосипедної доріжки. Такі дії свідчать про ігнорування законодавства та небажання чиновників реалізувати велоінфраструктуру.

Представники велоспільноти називають факти:

– вулиця Городоцька та Липинського:

На нещодавно реконструйованих ділянках цих вулиць на проїздній частині відсутні велодоріжки, хоча це було передбачено схемою веломережі та попередньо анонсувалося в пресі.

– вулиця Зелена:

Згідно з інформацією від УКБ ЛМР проект реконструкції вулиці розробляється без врахування велодоріжок, незважаючи на те, що ця вулиця є головною та єдиною веломагістраллю у південно-східному напрямку (район Сихів), альтернативних доріг немає та передбачена у схемі веломережі, анонсованій владою.

– вул. Куліша, Чорновола:

Реконструкція цих вулиць планується без врахування велодоріжок, незважаючи на те, що це єдиний магістральний велосипедний сполучник північного району м. Львова з центром і повинен проектуватися за принципом неперервності та мінімального видовження траси на всій її ділянці. При цьому норми ДБН дозволяють прокласти по одній односторонній велодоріжці (вул. Куліша – до центру; пр. Чорновола – від центру).

– вул. Антоновича, Героїв УПА:

Не заплановано облаштування велодоріжок під час реконструкції цих вулиць, незважаючи на те, що вони забезпечують один із найбільших потоків велосипедистів у місті і тому необхідне покращення безпеки їх пересування. Це єдиний магістральний сполучник південно-західного району м. Львова з центром, Привокзальною дільницею в секторі між вул. Городоцькою і Кн. Ольги, який забезпечує неперервність магістральної велосипедної траси від вул. Кульпарківської, цілісність веломережі Львова. При цьому норми ДБН дозволяють прокласти по одній односторонній велодоріжці (вул. Антоновича – до центру; вул. Героїв УПА – від центру) при реконструкції проїзної частини з тротуарами від вул. Кульпарківської до вул.Залізняка.

Архіви