В Україні відбувся реванш комуністичних сил, що загрожує втратою держави, – В. Павлюк

Після виборів Президента в Україні відбувся реванш комуністичних сил. І сьогодні стоїть питання не стільки про наболіле об’єднання сходу і заходу України, скільки про небезпеку взагалі втратити українську державу.  На цій  загрозі наголосив Василь Павлюк, заступник голови ВО «Свобода», під час обговорення у прес-клубі теми «Як націоналізувати українську державу. Якщо світоглядні відмінності між заходом і сходом країні є непримиренними за результатами соціологічних досліджень».

Обрання Януковича Президентом Василь Павлюк не вважає трагедією, оскільки за нього проголосували схід та південь України. Трагедія, на його думку, – в новому уряді, який ненавидить все українське.

За словами свободівця, першими кроками у вирішенні проблеми, як об’єднати та націоналізувати схід та захід, має бути зміна псевдоеліти в державних ешелонах влади на дійсно патріотичних представників у всіх регіонах та проведення люстрації,так званої  «чистки» влади. «Не провівши її ми не змінимо ситуацію», – вважає   свободівець Василь Павлюк

«Історично склалося так, що наші українські землі були розпорошені між різними імперіями та державами, були окуповані. Відповідно, впливи тих чи інших держав на різні частини України, безперечно, відклався десь на генетичному та ментальному рівнях. Наші громадяни на сході України більше тяжіють до свого ближчого сусіда, до Росії. Західна ж частина – до європейської спільноти. І це нормально», – пояснив свій погляд на причини, часто, полярних світоглядів мешканців заходу і сходу держави В. Павлюк.

«Завдання сучасних українських політиків – збудувати повноцінну українську державу, створити єдину націю однодумців. А нація – це, перш за все, мова, яка її об’єднує. Нема мови – нема нації!», – резюмував свободівець.

Архіви