В Україні треба розробити Соціальний кодекс – нардеп

В Україні треба розробити пакет соціальних законів, прописати там увесь спектр соціальних проблем і обєднати їх в Соціальний кодекс. Про це сьогодні, 28 квітня, під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком на тему «Зайнятість населення і соціальні стандарти: Україна, Росія, країни ЄС. Старт різнотематичного проекту «Схід-Захід – європейський вектор» сказав Михайло Хміль, голова підкомітету з питань заробітної плати, індексації і компенсації грошових доходів населення та колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин Комітету з питань соціальної політики та праці Верховної Ради України, народний депутат.

«Дотепер в Україні не прийняли новий КЗПП (Кодекс законів про працю – ред.). Ми послуговуємся кодексом законів про працю 1971 року. Усі закони приймають не з точки зору наукового обгрунтування, а з точки зору політичниї доцільності. Наприклад, закон про дітей війни дотепер містить норму про позаконкурсний їхній вступ у вищі навчальні заклади»,- зазначив Михайло Хміль.

 

«Соціальна відповідальність – це створення стандартів, яких повинні дотримуватися всі – держава, громадяни і бізнес»,- наголосив нардеп.

 

Довідка

Львівський прес-клуб разом із партнерами у Донецьку, Дніпропетровську, Луганську та Одесі розпочинають проект «Інформаційно-просвітницькі мости – «Схід-Захід: європейський вектор» – між журналістами і знаковими ньюсмейкерами Львова, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Одеси».

Формат: одногодинні діалоги на спільно визначену актуальну тему. Дискусії базуватимуться на зіставленнях: як функціонують європейська, українська, російська економіки (малий і середній бізнес) та соціальна сфера (медицина, пенсійна система, освіта тощо) та яку користь мають від цього суспільства.

 

Проект відбувається за підтримки проекту «У-Медіа» МО «Інтерньюз Нетворк».

 

Архіви