Фінансові проблеми в Греції, Португалії, Італії – наслідок зависоких соцстандартів

Європейстькі країни мають дорогу економіку, найвищі податки, а відтак і найвищі соціальні стандарти, порівняно, скажімо, з США і Японією. Зокрема, там 2/3 видатків на охорону здоровя забезпечує держава і 80% – на освіту. Україні для цього доведеться виводити зарплату з тіні і збільшувати податки. Про це сьогодні, 28 квітня, під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком на тему «Зайнятість населення і соціальні стандарти: Україна, Росія, країни ЄС. Старт різнотематичного проекту «Схід-Захід – європейський вектор» сказав Юрій Біленко, завідувач кафедри міжнародного економічного аналізу і фінансів факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені І.Франка, кандидат економічних наук, доцент.

 

Фінансові проблеми в Греції, Португалії, Італії експерт пояснив тим, що в цих країнах на дуже високий рівень підняли соціальні стандарти.

 

«В Україні декларують пільги і соціальні стандарти, які виконати неможливо. Ми обманюємо і людей, і міжнародні фонди, пишемо закони, не маючи фінансового підкріплення», – наголосив Біленко.

 

В Україні зберегли радянську структуру соціальних стандартів, але вона не має фінансового забезпечення, зазначив експерт.

 

Довідка

Львівський прес-клуб разом із партнерами у Донецьку, Дніпропетровську, Луганську та Одесі розпочинають проект «Інформаційно-просвітницькі мости – «Схід-Захід: європейський вектор» – між журналістами і знаковими ньюсмейкерами Львова, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Одеси».

Формат: одногодинні діалоги на спільно визначену актуальну тему. Дискусії базуватимуться на зіставленнях: як функціонують європейська, українська, російська економіки (малий і середній бізнес) та соціальна сфера (медицина, пенсійна система, освіта тощо) та яку користь мають від цього суспільства.

Проект відбувається за підтримки проекту «У-Медіа» МО «Інтерньюз Нетворк».

 

 

Архіви