Україна – на четвертому місці за поляризацією доходів – експерт

Усі події, які відбуваються в Україні впродовж кількох останніх місяців, можна було спрогнозувати. Для цього, зокрема, досить було відстежувати і аналізувати статистику соціальних індикаторів рівня життя. Про це сьогодні, 28 квітня, під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком на тему «Зайнятість населення і соціальні стандарти: Україна, Росія, країни ЄС. Старт різнотематичного проекту «Схід-Захід – європейський вектор» сказала Ольга Новікова, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу економічних проблем соціальної політики Інституту економіки промисловості НАН України у Донецькій області.

 

Україна, за сприйняттям населення, посідає в Європі четверту позицію за поляризацією доходів, наголосила експерт. «На першому місці – Португалія – 92%, на другому – Словенія – 87,8%, на третьому – Угорщина і Болгарія – 85%, на четвертому – Україна. Це провокує високий рівень вибухонебезпечності в суспільстві», – наголосила Новікова.

 

У Конституції України, за словами експерта, взагалі не прописане поняття «соціальної відповідальності». «У нас працюють лише два соціальні стандарти – мінімальний прожитковий мінімум і мінімальна зарплата. Система соціальних стандартів в Україні не пішла, не було коштів. Ми не маємо стратегії з соціальної політики. А як в умовах децентралізації країни будуть реалізовуватися соцстандарти? Ми прагнемо в Європу, а не зробили того, що мали зробити. Повернення до радянської системи соціальних стандартів також не буде», – сказала Ольга Новікова.

 

На жаль, сьогодні 81% опитаних в Україні вважають, що непрестижно бути соціально відповідальним, повідомила експерт.

 

Ольга Новікова також вважає, що головною вимогою на Майдані мала бути вимога чітко виписаної моделі соціальної держави, а не політичні гасла.

 

Довідка

Львівський прес-клуб разом із партнерами у Донецьку, Дніпропетровську, Луганську та Одесі розпочинають проект «Інформаційно-просвітницькі мости – «Схід-Захід: європейський вектор» – між журналістами і знаковими ньюсмейкерами Львова, Луганська, Донецька, Дніпропетровська, Одеси».

Формат: одногодинні діалоги на спільно визначену актуальну тему. Дискусії базуватимуться на зіставленнях: як функціонують європейська, українська, російська економіки (малий і середній бізнес) та соціальна сфера (медицина, пенсійна система, освіта тощо) та яку користь мають від цього суспільства.

 

Проект відбувається за підтримки проекту «У-Медіа» МО «Інтерньюз Нетворк».

Архіви