В Україні прогресують попит і тарифи на депозитарні скриньки – фінексперти

В Україні дуже зріс попит на оренду індивідуальних банківських сейфів. Українці воліють тримати кошти саме у депозитарних скриньках, а не на депозитах. В окремих банках 90% комірок зайняті під довготривалу оренду. Це – півроку і більше.

Про це сьогодні, 16 квітня, під час засідання Фінансового клубу на тему: «Депозитні вклади: забрати не можна залишити. Думка експертів», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила фінансовий експерт Дарія Добрянська.

– Можна сказати, що клієнти закривають депозити, кладуть кошти у скриньки і перечікують деякий час. Спостерігають за ситуацією, дивляться, чи банк виплачує кошти, чи працює добре. Якщо все добре, то знов відкривають депозити, – каже вона.

За словами Дарії Добрянської, багато їхніх клієнтів, які орендують банківські комірки, виїжджають з України на певний час.

Через такий попит банки збільшили тариф за цю послугу. І зараз сто гривень за місячну оренду індивідуальної скриньки є мінімальним. А найвища ціна цієї послуги – до 300-400 гривень на місяць, повідомив фінансовий експерт Сергій Соломчак.

Дарія Добрянська не вважає доброю ідеєю тримання коштів у банківських комірках. Адже якщо ті ж кошти лежать на депозитах, то клієнт отримує відсотки від банку.

Архіви