Довіру до банку, якому варто довіряти свої заощадження, експерти радять визначати за допомогою кількох головних критеріїв.
Про це сьогодні, 16 квітня, під час засідання Фінансового клубу на тему: «Депозитні вклади: забрати не можна залишити. Думка експертів», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив фінансовий експерт зі Львова Сергій Соломчак.
– Це має бути один з великих банків, який входить, хоча би, в першу і другу групу банків; банк, який має розвинену мережу, тобто системний банк. Звичайно, треба зважати і на фінансові показники банку: чи він працює з прибутком, на показники ліквідності. Але це недоступно простому споживачу. Це знає тільки Нацбанк, який, за результатами цих показників, створює рейтинги, на які також ми маємо звертати увагу, – каже Сергій Соломчак.
Щодо суб’єктивних показників, то це – фінансова дисципліна банку, платіжна дисципліна.
– На сьогодні це не закрита інформація, є інтернетджерела, зі знайомими спілкуємося: як банк проводить платежі, як віддає депозитні кошти, чи вчасно проводить свої зобов’язання, – каже експерт.
Щоби не дуже хвилюватися, то краще відкривати короткострокові гривневі депозити на три місяці, коли ще можна якось спрогнозувати тенденції на ринку. А ось валютні можуть бути від року і довше, радить експерт.