В аварійних будинках проживає понад 60 відсотків населення України, – екс-міністр у Львові

Ступінь зношеності житлового фонду сьогодні становить 83-85 відсотки. У 90-х роках житловий фонд був зношеним на 43 відсотки. В цих аварійних будинка проживає понад 60 відсотків населення України.

Про це сьогодні, 15 березня, під час прес-конференції на тему: «Тарифна політика в Україні: виклики та очікування», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова ВГО «Спілка власників житла України», міністр з питань житлово-комунального господарства уряду Юлії Тимошенко (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

– Я принципово виступаю проти тих, хто стверджує, що достатньо в «хрущовці» зробити ОСББ і там настане щастя. Це страусяча позиція.  Вона не вирішує проблему, а відтерміновує. Наша позиція – державна програма  модернізації житлового фонду повинна стати національним пріоритетом. Тому що без державної організаційної, ресурсної та фінансової підтримки  жодної модернізації житла не відбудеться, – каже він.

За його прогнозами, житло щодалі буде ставати аварійним. А мешканці, які заледве дають собі раду зі сплатою комунальних послуг, капітальних ремонтів профінансувати не зможуть. Тим більше, що це повинна була би зробити держава або органи самоврядування. 

– Звертаю вашу увагу: ніхто не скасовував норму закону про приватизацію державного житлового фонду 1992 року. Стаття 10 цього закону чітко пише: «Попередній власник або його правонаступник несе відповідальність за фінансування першого капітального ремонту після приватизації житла». Але ніхто цих капітальних ремонтів не робив, – говорить Олексій Кучеренко. 

Архіви