УНА-УНСО хоче щодня нагадувати російським дипломатам про загиблих в Росії українців

УНА-УНСО хоче встановити навпроти Генконсульства РФ у Львові капличку-пам`ять про українців загиблих в Росії. Про це сьогодні на прес-конференції у Прес-клубі повідомив голова ЛОО УНА Петро Байса.

За його словами, поштовхом до цієї ідеї став трагічний випадок в Азовському морі, коли через дії російських прикордонників загинули четверо українських рибалок.

«Ми вирішили 23 серпня пікетувати Генконсульство РФ у Львові і встановили тоді ж камінь з табличкою: «Тут буде побудовано каплицю усім українцям, котрі загинули в Росії»», – розповів П.Байса.

Водночас голова УНА-УНСО Юрій Шухевич пояснив, що ця каплиця має стати своєрідним меморіалом – там планують поставити книгу пам’яті, в яку будуть вписувати прізвища українців, загиблих за роки незалежності в Російській Федерації.

За словами Шухевича, після освячення каменя, УНА подало документи у Львівську міську раду, аби виробити дозволи щодо встановлення каплички.

Однак після цього, як стверджує Ю.Шухевич, на них почався тиск з боку місцевої влади, щоб забрати цей камінь.

Він розповів, що представникам УНА телефонують з Личаківської райадміністрації і вимагають забрати  камінь. За словами Ю.Шухевича, працівники адміністрації твердять, що на них тиснуть з обласної прокуратури.

Шухевич переконаний, що такі дії місцевої влади не обійшлись без втручання з боку Генконсульства РФ.

«Я впевнений, що тут є втручання Генерального консульства Російської Федерації, щоб не допустити встановлення цієї каплиці», – каже Ю.Шухевич.

Водночас він наголосив, що УНА буде домагатись встановлення каплиці, незважаючи на те чи заберуть камінь зі скверу, чи ні.

«Каплицю ми збудуємо, незважаючи на те чи буде камінь, а чи прийде прокурор і забере його під пахву», – заявив Ю.Шухевич.

Архіви