Українці розчарувалися у владі через економічні негаразди в країні, – соцопитування

Більше, ніж половина українців, не готові вийти на Майдан у разі бездіяльності влади, невиконання своїх обіцянок, відсутності реформ. Опитування показало, що 55,9 відсотків громадян не піднімуться знову на Майдан. З них 19,3 обрали відповідь «швидше ні», 36,6 – «точно ні».

Про це сьогодні, 24 жовтня, під час презентації та обговорення результатів соціологічного дослідження на тему: «Українське суспільство та європейські цінності», проведеного Інститутом Горшеніна у співпраці з представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, повідомила експерт Інституту Горшеніна Світлана Балюк

І тільки 34,9 респондентів заявили, що готові протестувати у випадку бездіяльності влади. З них 15,9 відсотка точно готові вийти на Майдан. І 19 відсотків готові підтягнутися до лідерів.

Також велика частина українців, 58,3 відсотки вважають, що якість їхнього життя не залежить від того, як вони голосують на виборах. А ось кожен третій з опитаних, це – 35 відсотків, дотримуються протилежної думки.   

– Також майже половина респондентів повідомила, що не цікавляться суспільно-політичним життям у своєму населеному пункті, – зазначила експерт.

Опираючись на результати опитування, соціологи роблять висновки, що українці розчарувалися в політичних силах через неспроможність подолати соціально-економічні негаразди всередині країни.

Директор міжнародних програм Інституту Горшеніна Дмитро Остроушко зауважив, що одне з досліджень, яке робили експерти, було в жовтні 2013 році.

– Тоді ми теж запитували: «Чи готові ви вийти на Майдан?». І лише 9 відсотків опитаних відповіли: «Так». Тоді люди були зневірені результатами першого Майдану. Проте, буквально, за місяць відбулося побиття студентів. І ви самі знаєте, скільки людей вийшло на Майдан, – порівнює Дмитро Остроушко.

Довідка

Дослідження «Українське суспільство та європейські цінності» було проведено у квітні-червні 2017 року та мало на меті з’ясувати відповіді на запитання, пов’язані зі сприйняттям і баченням українцями європейських цінностей:• яким є уявлення українців про європейські цінності? • чи поділяють українці основні принципи європейської спільноти? • як залежить уявлення про європейські цінності від регіону проживання та віку? • чи пов’язане уявлення про європейські цінності з тим, який зовнішньополітичний курс підтримує людина? • як формуються уявлення українців про європейські цінності?

Архіви