Українців в Україні стало більше, – соцопитування

Понад 92 відсотки мешканців України, які взяли участь в опитуванні, вважають себе українцями.

І тільки 5,5 відсотків – росіянами. Що молодшими є респонденти, то частіше вони себе позиціонують як українці. У західному регіоні українську національну ідентичність задекларували 98,3 відсотки опитаних, у північному – 94,8, у центральному – 94,2, у південному – 87,5, у східному – 84,6 відсотки.

Про це сьогодні, 24 жовтня,  під час презентації та обговорення результатів соціологічного дослідження на тему: «Українське суспільство та європейські цінності», проведеного Інститутом Горшеніна у співпраці з представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, повідомила експерт Інституту Горшеніна Світлана Балюк.
Останній перепис населення в Україні робили у 2001 році. І тоді 77,8 відсотки мешканців України ідентифікували себе як українці, та 17,3 – як росіяни.

Опитування, яке провели експерти, показало, що 55 відсотків тих, хто зараз назвали себе росіянами, вважають себе громадянами України. А ось чверть з них ідентифікували себе як громадяни колишнього СРСР. При цьому вони мешкають на сході України та мають понад 60 років.

Українською мовою вдома спілкуються понад 60 відсотків опитаних, російською – 37 відсотків. Однак той факт, що в опитуванні не брали участі мешканці окупованих територій, які переважно вважаються російськомовними, міг значно вплинути на кінцевий результат цього показника.

Директор Інституту міста Олександр Кобзарев зауважив, що за останні сто років, починаючи з 1900 року, частка українців в Україні майже не змінювалася.

– Незважаючи на Голодомор, на інші події, відсоток тих, хто в Україні ідентифікував себе як українець, залишалася незмінною. А за останні кілька років частка українців різко стрибнула. І на це точно вплинула війна, яка зараз триває, – вважає він.

Довідка
Дослідження «Українське суспільство та європейські цінності» було проведено у квітні-червні 2017 року та мало на меті з’ясувати відповіді на запитання, пов’язані зі сприйняттям і баченням українцями європейських цінностей:
• яким є уявлення українців про європейські цінності?
• чи поділяють українці основні принципи європейської спільноти?
• як залежить уявлення про європейські цінності від регіону проживання та віку?
• чи пов’язане уявлення про європейські цінності з тим, який зовнішньополітичний курс підтримує людина?
• як формуються уявлення українців про європейські цінності?

Архіви