Українську оперу поставлять у Кам’янці-Подільському

П’ять років тому в Кам’янці-Подільському згорів театр. Через це відомі оперні співаки світу, які приїздять до міста на фестиваль «Опера в мініатюрі», виступають на відкритих майданчиках і тільки влітку.

Про це сьогодні, 29 січня, під час прес-конференція на тему: «Нові формати оперного мистецтва або як залишити оперні таланти в Україні», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила сопрано, ідейний директор оперного фестивалю в Кам`янці-Подільському «Опера в мініатюрі», співзасновниця клубу поціновувачів оперного мистецтва «Секвенція» Олена Лютаревич.

– Оперний театр – це дуже великі кошти. Але в нас є чудовий будинок культури. І щоби він знов став театром, потрібно пройти певний шлях, – каже вона.

Водночас, на думку оперної співачки, брак стаціонарного приміщення, де можна виступати, не є перешкодою для створення в місті обласного підпорядкування фестивалю оперного мистецтва. Бодай тому, що в Україні оперні театри є тільки в Києві, Львові та Одесі. А поціновувачі оперного співу живуть не тільки в цих містах. В Італії, наприклад, мало не в кожному невеликому місті є такий театр, і там ідуть вистави за участі найвідоміших голосів світу.

І через те, що в обласних центрах України не надають уваги цьому видові мистецтва, оперні співаки, вихідці з цих міст, змушені виїжджати за кордон у пошуках роботи. Олена Лютаревич також певний час працювала в Італії.

– Я задумалася, чи їхати за кордон. Мені не хотілося залишати своє місто. Переїзд до іншої країни – це стрес для родини. І тоді виникла ідея створити клуб поціновувачів оперного мистецтва. А згодом виник і фестиваль оперного співу та конкурс молодих виконавців, – розповідає вона. 
У Кам’янці-Подільському наважилися поставити «Трубадур» Джузеппе Верді. До участі запросили італійського тенора Емануеле Сервідіо та грузинського баритона Отара Накашідзе.

– Це було просто неба, на території однієї з фортець, в оточенні мурів. Нашому здивуванню не було меж – прийшло понад 600 осіб. І ми вирішили, що це має перейти в оперний фестиваль. У 2015 році постановкою опери «Тоска» відкрився перший в Україні оперний фестиваль «Опера в мініатюрі», – згадує оперна співачка та організатор фестивалю.

Диригент з Італії, голова журі міжнародного вокального конкурсу «Impreza. Опера в мініатюрі" Лоренцо Таццієрі зауважив, що в Італії окремі фестивалі проводять уже понад сорок років. Проте все мусить мати фінансову підтримку. Адже навіть в Італії, коли одного дня фестиваль не отримував матеріальну підтримку, він просто закривався.

– А що стосується фестивалю в Кам’янці-Подільському, то вже цього року в нас заплановано постановку опери Леонкавалло «Блазні» та планується прем’єра української опери, – розповідає він.

Але хто автор української опери, про що вона та хто співатиме головні партії, організатори фестивалю відмовилися розголошувати. Залишили інтригу.

Архіви