Лауреати конкурсу «Impreza.Опера в мініатюрі» отримають доступ до закордонних сцен

З 1 березня розпочинається прийом заявок на участь у ІІІ відкритому міжнародному конкурсі вокалістів «Impreza», який пройде в перший тиждень липня в Кам’янці-Подільському.

Про це сьогодні, 29 січня, під час прес-конференція на тему: «Нові формати оперного мистецтва або як залишити оперні таланти в Україні», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила сопрано, ідейний директор оперного фестивалю в Кам`янці-Подільському «Опера в мініатюрі», співзасновниця клубу поціновувачів оперного мистецтва «Секвенція» Олена Лютаревич.

За її словами, молодий виконавець повинен показати розгорнуту арію з опери італійського композитора в оригіналі, арію зарубіжного композитора XVІІІ-ХХст, старовинну арію та народну пісню в академічній обробці національності конкурсанта або українську.

– Нам важливо почути, як доносить учасник частинку своєї культури. Тому що, іноді, журі вагається в своєму виборі. Тому ми просимо виконати конкурсанта твір своєю мовою. Адже такі твори конкурсанти особливо і краще передають , – пояснює вона.

Перша премія цього року – 25 тисяч гривень. А також лауреати отримають можливість впродовж року виступати в проектах клубу «Секвенція» та під час фестивалю «Опера в мініатюрі». Крім того лауреатам надають можливість дебютувати в закордонних проектах.

За словами Олени Лютаревич, найбільше заявок на конкурс надходить від від виконавців з голосом "сопрано".

– Маємо дуже гарні сопрано, дуже гарні тембри. Тенори – це дефіцитний голос, їх значно менше. І ще менше мецо-сопрано, – наголосила вона.

Секретар конкурсу «Impreza.Опера в мініатюрі», координатор подій клубу «Секвенція» Христина Будурович розповіла, що в першому конкурсі взяло участь понад 50 співаків з різних куточків України.

– Були учасники з Луганської області, з Криму. Призером першого конкурсу став учасник з Демократичної республіки Конго, – згадує вона.

За словами Христини Будурович, щоби взяти участь у конкурсі такого рівня, наші співаки їздять до Мілану. Докладніше про умови конкурсу можна довідатися на сайті – http://vkimpreza.wixsite.com/http/conditions-of-the-contest-c1enr

Довідка

Міжнародний оперний фестиваль «Опера в мініатюрі» в Кам’янці-Подільському цього року відбуватиметься втретє,1-8 липня. В рамках фестивалю також пройде III-й міжнародний конкурс оперного вокалу «Impreza. Опера в мініатюрі». Організатор фестивалю – клуб поціновувачів оперного мистецтва «Секвенція» (м. Кам’янець-Подільський).

Архіви