Україні потрібна концентрація влади, щоб проводити реформи, – Барилюк

Україні потрібна концентрація влади в руках Президента, щоб можна було проводити реформи. Питання тільки в особі Президента – чи здатен він професійно керувати державою.

Про це сьогодні, 4 жовтня, на засіданні Незалежного громадського прес-центру "Львівський вибір 2010" заявив голова ЛОО партії «Сильна Україна» Василь Барилюк.

Він зазначив, що представники різних політичних сил не протестували б проти скасування політреформи, якби при владі зараз були їхні лідери, а не Янукович.

Тобто, на думку Барилюка, президентська форма правління є кращою, ніж та, яка була останні чотири роки, оскільки то була «машина з трьома кермами». Після скасування політреформи, за словами Барилюка, Януковичу дістався «великий автобус». І питання в тому, чи буде він здатен ним правильно «керувати», адже на виборах він отримав «права не тієї категорії».

Василь Барилюк переконаний, що останні роки в Україні була найгірша форма правління, оскільки вона була анархічною, а не демократичною. «Я підтримую президентську форму, бо вважаю, що має бути відповідальність особи за курс країни», – сказав він.

Однак найгірше, на його думку, що політреформа була скасована рішенням ручного Конституційного суду. Тепер Президент Янукович мав би спитати у народу, чи підтримає він президентську форму правління. І тільки тоді він зможе «зі спокійною душею правити».

Василь Барилюк також висловив думку, що повернення до Конституції 1996 року «припинить нездорову міграцію у Верховній Раді».

Архіви