Україна втрачає від нелегальної торгівлі тютюном близько 2 млрд грн

Україна втрачає від нелегальної торгівлі тютюновими виробами близько 2 млрд. грн.

Про це повідомив сьогодні під час круглого столу «Нелегальна тютюнова продукція знищує українську економіку» директор Львівського регіонального центру з інвестицій та розвитку Олег Кахновець, інформує кореспондент «Вголосу».

«Великі об’єми контрабанди в Україні припадають саме на тютюнову продукцію. За оцінками виробників, збитки держави від нелегальної торгівлі цигарками становлять близько 2 млрд. грн. І це лише від недоотримання акцизного збору» – підкреслив Олег Кахновець.

Він також додав, що об’єм тютюнового ринку з кожним роком зростає. Про це свідчать результати дослідження TNS.

«Згідно отриманих даних, ми побачили, що нелегальний об’єм тютюнових виробів у порівнянні з минулим роком тільки за перший квартал зріс від 8,7% від загального споживання до 9,2%», – наголосив директор регіонального центру з інвестицій.

На думку учасників круглого столу, даний факт має непокоїти одночасно легальних виробників тютюнових виробників і уряд. Оскільки доходна частина бюджету країни складається на 10% з податкових відрахувань легальних виробників тютюнової продукції.

Відповідаючи на запитання журналістів, як же дізнатися, що цигарки є контрафактним товаром, в.о. начальника Держспоживінспекції України у Львівській області Надія Бригінець сказала наступне.

«Найкращим інспектором має бути сам споживач, адже він купує цигарки. Отож, важливо звертати увагу не тільки на ціну пачки, а й на решту інших ознак. Це і наявність акцизної марки, і назва виробника, адреса його потужностей, телефон, попередження про медичну шкоду», – пояснила Надія Бригінець.

В той же час, директор західного відділення компанії «Альянс-Маркет» Роман Міневич завірив, що всі великі торгові мережі слідкують за якістю товару, який продають. І не мають жодних нарікань від правоохоронних органів.

«Великі супермаркети дорожать власною репутацією і тому мають справу лише з легальними виробниками тютюнових виробів. Контрафакт виготовляється по підвалах, і єдиний ринок його збуту – вулична торгівля та стихійні ринки», – заважив учасник круглого столу.

Нагадаємо, сьогодні у Львові стартував проект щодо боротьби з нелегальною торгівлею тютюном.

Архіви