У Західної України влада може забрати 6-7 народних депутатів – Ярослав Гінка

У Західної України влада може забрати 6-7 народних депутатів – Ярослав Гінка

«Завдання влади – провести в нову Верховну Раду 300 депутатів. Бо парламентські вибори 2012 року є, по суті, виборами Президента. Для Януковича, рейтинг якого стрімко падає, – це єдиний спосіб перемогти у 2015 році, – зазначив голова Львівської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка» Ярослав Гінка 31січня на засіданні незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір-2012» на тему: «Як Київ хоче на парламентських виборах зменшити кількість народних депутатів-мажоритарників від Львівщини. Законна вимога чи маніпуляція?».

«Влада ставить перед собою завдання забрати по одному-три округи у кожного західного регіону України, а відтак – зменшити кількість західноукраїнських депутатів на 6-7 осіб»,- наголосив Ярослав Гінка.

Для цього є зручна норма у законі «Про вибори народних депутатів» – поділ виборчих округів за кількістю виборців плюс-мінус 12%. Вона дозволяє в ручному режимі збільшити або зменшити чисельність тих, хто голосуватиме на виборах, за певного кандидата. У підсумку, в Донецькій області округи можуть бути меншими і їх буде більше, а у Львівській області – навпаки. Для влади, взагалі, було би найліпше сформувати 225 округів в Донецькій області, вважає Ярослав Гінка.

Тобто фальсифікації на парламентських виборах 2012 року вже почалися, підсумував Ярослав Гінка. Протистояти їм – завдання всіх опозиційних сил.

Архіви