Депутат Ганущин підготує Львівській облраді проект рішення проти зменшення кількості виборчих округів

Депутат Львівської обласної ради, представник Народного Руху України Олександр Ганущин оголосив про те, що завтра, 1 лютого, внесе проект рішення про забезпечення конституційних прав громад Львівської області на їхнє належне представництво у Верховній Раді України. Цим рішенням депутат Ганущин хоче захистити права виборців Львівщини від ймовірного зменшення в області кількості виборчих округів. Адже це автоматично зменшить кількість народних депутатів, які будуть обрані у парламент в одномандатних виборчих округах.

Про це Олександр Ганущин заявив 31 січня на засіданні в незалежному громадському прес-центрі «Львівський вибір-2012» на тему: «Як Київ хоче на парламентських виборах зменшити кількість народних депутатів-мажоритарників від Львівщини. Законна вимога чи маніпуляція?»

«Конституція каже, що обласна рада виражає інтереси територіальних громад, отже й будь-які дії щодо ущемлення громади Львівської області шляхом зменшення кількості виборчих округів є предметом тривоги для Львівської обласної ради. Буде також підготовлена заява до Центральної виборчої комісіїї», – сказав О.Ганущин.

Крім того, О.Ганущин, який має досвід керівної роботи в облдержадміністрації і добре ознайомлений з діяльністю відділу державного реєстру виборців, пообіцяв написати листа до кожного начальника міського та районного відділу з витягом про кримінальну відповідальність, якщо будуть внесені протизаконні правки в цей реєстр.

«Запевняю вас, що правки (у державний реєстр виборців – Прес-клуб) можуть вноситися тільки у двох місцях. У Києві, у що я майже не вірю, бо я знаю, як працює там ця система. І друге місце – у нас, на низах, у районах і містах. Область на цей процес після 2009 року не впливає, вона не має прав доступу до бази. І сподіваюся, звичайні місцеві державні службовці, які отримують невелику заробітну плату від держави, десь із розумінням мають поставитися, що це для них не останні вибори. Тому я думаю, що на Львівщині зловживать у цих питаннях не буде», – резюмував Олександр Ганущин.

«Щодо ситуації у Центральній виборчій комісії: ще раз хочу закликати усіх – як представників об’єднаної опозиції, так і представників влади. Якщо справа іде до того, що у Львівщини відбирають округи, то це означає, що відбирають представництво у парламенті. Якщо вони є реальною елітою Львівщини, мали би бути об’єднані. І я сподіваюся, що сьогодні ми всі будемо користуватися здоровим глуздом, а не короткотерміновою політичною доцільністю, яку задають ляльководи із Банкової», – констатував О.Ганущин.

Архіви