У Верховній Раді голосуватимуть за створення комісії з «Укроборонпрому», – нардеп у Львові

Чинний Президент України не міг не знати про факти зловживання та контрабанди в «Укроборонпромі», які днями були оприлюднені в журналістському розслідуванні Дениса Бігуса.

Про це сьогодні, 1 березня, під час прес-конференції на тему: «Вибори Президента України: нові виклики та очікування», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив заступник голови партії «ВО «Батьківщина», народний депутат України Сергій Соболєв.

– Генеральна прокуратура та НАБУ розслідує ці факти впродовж кількох останніх років. Матеріали цих розслідувань не могли не бути на столі у Президента держави. Бо це стосується обороноздатності країни. Це – не стосується Томосу. Це – не стосується того, хто буде диктувати кому проводити богослужіння в Соборі Святої Софії в Києві. А ось питання обороноздатності країни прямо стосується Президента країни. І Президент покриває факти, які мають ознаки злочину, – переконаний Соболєв.

Він нагадав, що інформаційний портал bihus.info оприлюднив інформацію про те, що зі складів Міністерства оборони, які належать державі Україна, в різний спосіб вивозили та крали запчастини, в тому числі і російського виробництва. А потім їх продавали цьому ж Міністерству оборони через «Укроборонпром» у кілька разів дорожче. 

– При цьому ці запчастини дуже часто були вживаними або неналежної якості. І це продавали для ремонту нашої бронетехніки, яка йшла на передову. І безпосередньо до цього причетні Президент України, через підприємство «Ленінська кузня», де відмивали та виводили в готівку кошти. Я думаю, що це є безпрецедентний випадок, який вимагав від парламенту дуже швидкої реакції, – говорить нардеп. 

За словами Сергія Соболєва, вчора у парламенті була спроба створити тимчасову надзвичайну комісію, яку би очолив неупереджений депутат з непровладної фракції, і куди би ввійшли всі депутати від всіх фракцій.

– Але нас спробували зупинити та передати повноваження з розслідування цих фактів постійно діючій комісії, яка вже розслідує цю справу три місяці і досі нічого не знайшла. Понад те, як тепер уже відомо з матеріалів Генеральної прокуратури та НАБУ, ці факти розслідують упродовж останніх років. І чомусь ці факти не покладені на стіл Президентові країни, а залишаються впродовж років лише матеріалами справи й не доведені до суду. Я вважаю, що це – надзвичайна подія, що вимагала реакції парламенту, якої немає, – каже Сергій Соболєв.

Він також заявив, що наступного понеділка питання про створення тимчасової надзвичайної комісії винесуть на голосування сесії Верховної Ради. І сподіваються на 150 голосів «за» від народних депутатів. 

Архіви