У “Свободі” прогнозують, що провладні кандидати намагатимуться визнати недійсними вибори на програних дільницях

Депутат Львівської міської від ВО «Свобода» Любомир Мельничук висловив думку, що провладні кандидати у народні депутати намагатимуться спотворити результати виборів на Львівщині за допомогою визнання недійсним голосування на окремих дільницях.

Таку думку Любомир Мельничук висловив під час прес-конференції сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

«Відповідно до законодавства визнання виборів на дільничних комісіях недійсними може відбуватися навіть на підставі рішення самих ДВК. Тобто ми можемо змоделювати ситуацію, коли одіозний кандидат у депутати програє вибори по виборчому окрузі і в нього виникає спокуса визнати вибори недійсними на певних дільницях. В результаті таких дій повністю зміниться відсоток голосів за нього в усьому окрузі», – сказав депутат.

Любомир Мельничук нагадав, що спроби змінити результати виборів за допомогою визнання недійсним голосування в окремих дільницях вже були на місцевих виборах у 2010 році.

«Я тоді був представником у суді багатьох теперішніх депутатів Львівської міської ради. Члени дільничних комісій під час судових засідань вставали і казали: «Так, ми порушували закон. Просимо визнати у нас вибори недійсними». Але суд тоді визнавав дії членів ДВК недійсними, але вибори на тих дільницях залишалися такими, як вони були. Відповідно до теперішнього закону, для визнання виборів на ДВК недійсними не потрібно навіть звертатися до суду. Тобто по чиїйсь команді вибори на дільниці просто можуть бути визнані недійсними», – сказав «свободівець».

Він додав, що технологію із визнанням недійсним голосування на окремих ДКВ використовуватимуть переважно провладні кандидати, які програватимуть на виборах.

«Кандидати від партії влади мають досить великий вплив на Дільничні виборчі комісії, мають великі фінансові можливості, – ми бачимо, як «засіваються» округи, тому матимуть абсолютну можливість визнати вибори недійсними на конкретних дільницях, що повністю спотворить волевиявлення на цілому окрузі», – сказав Любомир Мельничук.

Архіви