У селах на Львівщині розкупили всі книжки, – організаторка «Книжкової толоки»

У Миколаєві Львівської області відбулася щорічна «Книжкова толока». До районного центру з’їхалося майже 500 письменників, які зустрічалися зі своїми читачами не тільки в місті, але й у селах.

Про це сьогодні, 5 березня, під час прес-конференції на тему: «Українська книга як один з аспектів ведення інформаційної війни», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила літераторка, організаторка «Книжкової толоки» та книжкових виставок-ярмарків на теренах України Люба Хомчак.

– Ця тринадцята «Книжкова толока» була дуже крутою, де панував простір любові до книжки. Цьогоріч до нас приїхали всі, хто робить такі книжкові заходи на східних теренах України. Зі Слов’янська, Краматорська, Запоріжжя. Черкас, Полтави та Чернігова. Книжки гарно продавалися. І з кожної хати в містечку прийшов хоча би хтось, – сказала вона.

На толоку приїжджали читачі з сусідніх міст – Жидачева, Стрия, Сколе і, навіть, Львова. 

– Цього разу ми вперше зробили вечірні зустрічі в селах. На жаль, ми відвідали тільки чотири села. Але там розкупили всі книжки, які ми привезли. Місцеві мешканці були дуже зацікавлені, просили приїхати ще. Тому що в селах мало бачать письменників, – зауважила Люба Хомчак. 

Також цього разу вирішили відмовитися від презентацій видавництв. Натомість запропонували панельні дискусії на тему «Це – твоя і моя війна», «Простір довіри», «Територія свободи».

– Теми настільки цікавили читачів, що зали буди переповнені. Три дні Миколаїв шумів толокою, – зазначила вона. 

Довідка

«Книжкова толока» – традиційний літературний форум, культурно-мистецький проект, який відбувається у Миколаєві Львівської області з 2007 року, із книжковою виставкою видавництв, а також обговоренням головних питань навколо книги і книжкової справи, в тому числі й читання, а також зустрічі із письменниками, видавцями, митцями.

Архіви