У рух Яроша «ДІЯ» увійдуть кілька політсил

Нова громадсько-політична ініціатива «Державницька ініціатива Яроша (ДІЯ)» не є політичним рухом, але в неї входитимуть кілька політичних партій, які матимуть право брати участь в виборах.

Про це сьогодні, 24 лютого, під час прес-конференції на тему: «Презентація Національного руху яка відбулася и у Львівському прес-клубі, повідомив лідер Національного руху «ДІЯ» Дмитро Ярош.

За його словами, зараз створюється загальнонаціональний рух, який би став об’єднуючим фактором і зміг би реалізувати ідеї, які не реалізовує існуюча влада.

–  Йдеться про рух, який би віддалено нагадував НРУ перед здобуттям Незалежності України. Тобто об’єднання людей різних ідеологічних  та політичних спрямувань, без відмінностей у мові та конфесійних приналежностях. Зрозуміло, що зовнішній ворог, Російська Федерація, не дає нам можливості цілком розгорнути громадські ініціативи . Але ми розуміємо, що без наведення ладу в тилу, ми не зможемо вирішити ті військові питання, які є нагальними – звільнення та повернення частини Донецької та Луганської областей і Криму, – каже Дмитро Ярош. 

Він також назвав тих, з ким ведуть переговори про участь у об’єднанні.

– У суботу ми зустрілися в Києві з особами, які представляють рух «За суверенітет та розвиток», куди входять суддя Конституційного суду Віктор Шишкін, Тарас Стецьків. Попередньо ми побачили, що принципових розходжень у нас нема. Також «Самооборона Майдану», рух «Вільні люди», Андрій Левус, Сергій Висоцький, Спілка офіцерів України на чолі з генералом Олександром Скіпальським долучилась до цього. Ну й той актив, який пішов з Правого сектора своїм шляхом, – каже лідер новостровеного руху. 

Він також зауважив, що назва йому не подобається. Але хтось мусить персонально відповідати за цей рух. 

– Ми вирішили назвати цю ініціативу «Державницька ініціатива Яроша». Хоча я не в захопленні від такої назви, але на організаційному етапі ми це будемо використовувати, – каже Ярош. 

За його словами, перший об’єднавчий з’їзд плануєють провести в травні. На посаду керівника львівського відділення руху є чотири кандидатури, повідомив Дмитро Ярош.

Архіви