У рейтингу охлократії є депутати Львівської облради та партія «Самопоміч»

Сьогодні, 19 листопада, під час прес-конференції блогер Юрій Ситник оприлюднив свій рейтинг під назвою «Охлократія в Галичині».

Насамперед він зацитував «вікіпедіївське» визначення терміну «охлократія»: «Це владасуспільно-політичних груп, що у реальній політиці керуються популістськими ідеологемами, апелюють до підсвідомості населення. Такий тип влади орієнтується та спирається на декласовані, люмпенізовані та маргінальні верстви, динамічно реагує на суспільні настрої,стереотипи і архетипи масової свідомості у їх примітивних, масованих проявах, вдається до провокацій для спонукання масових пристрастей і заворушень».

«Якщо подивитися на події, які в нас відбуваються, десь воно підпадає під цю характеристику»,– резюмував Юрій Ситник.

Він розпочав свій рейтинг з суспільно-політичних тем, насамперед – із євроінтеграції. Ця тема, як наголосив блогер, нині у всіх «на слуху». «Напевно, перед тим, як з кимось про щось домовлятись, спершу треба навести порядок в своєму домі …», – каже  Юрій Ситник.

І продовжує: «Якщо тут, на Західній Україні,тема євроінтеграції, то на Східній – російський світ, православ’я…Якщо образ ворога на Галичині, – це якийсь там деградований російськомовний східняк, який не знає своєї історії і рветься в Росію, то там, на сході, галичанин – такий собі не зовсім українець, незрозуміло хто, з незрозуміло якою мовою, який хоче в ту гейську Європу…».

До рейтингу охлократії в Галичині від Юрія Ситнюка також увійшли акції «Вставай Україно»» та «Юлі – волю».

Зокрема, за його словами, акція «Вставай Україно!» завершилась банальним самопіаром. «Ці заходи були задекларовані як проект, а кожен проект має мати якісь цілі та програму, в інакшому разі – це демагогія. Так от, вийшла демагогія…»,– пояснив він.

Що ж до акції «Юлі – волю», тут Юрій Ситник сказав таке: «Я не знаю такої політичної тези, щоби вважати, що Юлія Володимирівна – політв’язень. Вона сидить за гроші, і сидить, тому що президент просто боїться її, як персони, що може створити йому певну конкуренцію з грошима. На мій погляд, торги нині йдуть навколо того, що він її випустить тільки тоді, коли в неї не буде грошей…».

Водночас, блогер наголосив на тому, що в нас не один політв’язень: «Якщо Європейська комісія настоює на тому, що умовою підписання асоціації з ЄС є звільнення Юлії Тимошенко, то які нам стандарти нав’язують? А звільнення всіх інших політв’язнів, про які ми знаємо, про які багато згадує преса, вони що чимось гірші…?»,– обурився Юрій Ситник.

«Що ж до партій, то всі вони однакові, нічим якісно не відрізняються», – переконаний блогер. І додав: «Але хотів би виділити нашу рідну «Самопоміч», вона мені дуже подобається, як ілюстрація охлократії, зокрема, в Галичині. ГО «Самопоміч, на якій мер зробив виборчу кампанію, перетворюється нині в партію…».

Водночас, він зауважив, що міський голова Андрій Садовий стверджував, що ідеологія «Самопомочі» базуватиметься на 10 заповідях Божих. «Як на мене, це трохи дивне поєднання – релігійних цінностей та постулатів з політичною діяльністю, яка в Україні є надзвичайно брудною політикою»,– переконаний Юрій Ситник.

Охлократами№1 в політиці він назвав депутатів Львівської обласної ради, яких врятувати чи реанімувати зможе той факт, якщо сланцевий газ не будуть добувати.

Серед інших наболілих тем, які також увійшли до рейтингу блогера, є сланцевий газта брак фінансування.

Архіви