Огризко: Якщо асоціація зірветься, тиск Москви зросте в рази

Якщо Угода про асоціацію України і ЄС не буде підписана на саміті у Вільнюсі, то на другий же день градус тиску Москви на Україну підвищиться в рази.

Про це сьогодні, 19 листопада, на прес-конференції у Львові заявив екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.

«І це не просто вантажівки будуть затримувати на кордоні, це буде тотальна економічна війна», – прогнозує Огризко. Щодо можливості інших форм тиску він зазначив: «Після Грузії і 2008 року у мене інколи виникають сумніви, чи надто миролюбними можуть бути кроки нашого північного сусіда».

«Сьогодні навряд чи можна на 100% бути впевненими, що цей вистражданий документ (Угода про асоціацію, – ред.) буде підписаний», – заявив екс-глава МЗС.

При цьому він наголосив, що для України не підписання цієї угоди означатиме не просто зупинку євроінтеграції, а й фактично втрату незалежності. Тоді, за словами Огризка, Україну чекає вступ до Митного союзу, після чого вона «поступово перестане бути суб’єктом міжнародного права».

«Україна завжди програвала, коли її змушували спілкуватися зі світом через Москву», – зазначив він.

Також Володимир Огризко додав, що не варто сподіватися на підписання угоди за півроку чи рік, оскільки тоді відбуватимуться вибори до Європарламенту, а це значно відтермінує ухвалення позитивного рішення.

Архіви