У Львові не буде притулку для тварин: мер – проти зоозахисників, своїх і міжнародних (відео)

Дорожню карту для будівництва муніципального притулку для безхатніх тварин у Львові накреслили ще навесні минулого року. Але міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що притулок це – гето і відмовляється від цього проєкту.

Про таку зміну вектора міської влади у спорудженні муніципального притулку повідомили учасники брифінгу у Львівському пресклубі на тему : “Муніципальний притулок для тварин у Львові: очікування та реалії”.

– Я зареєструвала петицію – негайно розпочати будівництво муніципального притулку. Вона набрала дуже швидко необхідну кількість голосів і 4 лютого 2021 року була проголосована депутатами, – розповідає про колізію голова ГО «Зелена сила» Андріана Байло.

За словами голови ГО, як результат петиції, була створена дорожня карта її реалізації. У ній, зокрема, прописали коригування концепції закладу і кошторисної документації відповідно до сучасних стандартів гуманного поводження з тваринами. Процес, згідно з картою, мав розпочатися 12 квітня 2021 року.

– У липні мене запросили на засідання комісії екології, де була представлена концепція від Львівської міськради. В ній було сказано, що основна мета концепції – створення сучасного муніципального центру. Вони кажуть, що згідно з позицією всесвітньої організації захисту тварин, притулок є жорстоким поводженням з тваринами, – розповідає про перебіг подій Андріана Байло.

Вона зв’язалася з представниками організації, щоб розкласти крапки над “і” та відкинути всілякі маніпуляції. За її словами, представники організації були дуже обурені неправдивим трактуванням їхньої позиції.

– Вони кажуть, що, навпаки, вважають жорстоким поводженням – залишення тварин на вулиці, оскільки безпритульні тварини постійно стикаються з небезпеками, хворобами, негуманними методами відлову. Я написала звернення про непогодження з концепцією, – наголосила Андріана Байло.

Вона додала, що в концепції міської ради, зокрема, запропоновано павільйон для подовженої перетримки тварин упродовж 2-3 місяців.

– Це – не притулок, а подовжена перетримка. Але є тварини, які потребують тривалішої соціалізації, тривалішого прилаштування. Такий майданчик потрібен. Потримати тварину 2-3 місяці – і викинути знову на вулицю. Це – негуманно, – наголошує голова ГО.

Андріана Байло надіслала звернення у ЛМР зі своїми аргументами, але, за її словами, ніякої відповіді не отримала.

Свою позицію щодо спорудження притулку міський голова Львова задекларував у розмові з головою ГО «Західноукраїнське товариство захисту тварин» Володимиром Мішенчуком.

– У серпні, коли ми зустрілися на майстерні міста, міський голова Львова сказав: “Гето ми будувати не будемо”, – переказує вердикт мера Володимир Мішенчук і підсумовує: муніципального притулку немає, його ніхто не будує і, як я зрозумів зі слів міського голови, його не буде.

Відмову будувати притулок, яку мерія мотивує відсутністю грошей, Володимир Мішенчук нівелює своїми аргументами.

– Кажуть, немає грошей. Але я був присутній на майстерні міста навпроти ЛКП “Лев”, де є вигульний майданчик для тварин. Цього року там організували сенсорний сад. Різні лікарські рослини: базилік, лаванда, м’ята, чебрець у горщиках, виставляють на 3-4 сотих вигульного майданчика, щоб покращити слух, зір, нюх наших собачок. Мало того, коли тваринки прогулюються там, у них, як розповідають автори саду, покращується психоемоційний стан. І на все це пішло 30 тис грн. Не вистачає грошей на медикаменти, переноски – латають пластмасові, а 30 тисяч на чебрець і базилік є. І все це супроводжують піаракціями: садять тую Садового, ставлять табличку. Все пофотографували, зробили піар. Мало того, сказали, що це – лише початок. Навесні вони ще там планують додаткове покриття зробити, щоб собачка ще ліпше емоційно себе почувала, і коли вона повернеться холодна, голодна на вулицю, щоб вона пам’ятала – як добре там, в ЛКП “Лев”, було в сенсорному саді, – іронізує Володимир Мішенчук.

Він наголошує, що ці сенсорні сади хочуть масштабувати – створювати в інших локаціях Львова і відповідно – масштабувати на це кошти. Тоді як ці гроші можна було би вкладати в конкретний притулок.

Андріана Байло зазначає, що згідно з концепцією, яку пропонують волонтери, притулок зароблятиме на себе.

– Це 200 місць для котів і 400 місць для собак. Крім того, в притулку передбачена інфраструктура: готель для тварин. ветклініка, грумінг та інше, що зможе забезпечувати фінансування. Він зможе заробляти на себе, – підсумовує голова ГО “Зелена сила”.

За її словами, є ще одне джерело для спорудження домівки для хвостатих безхатченків.

– Згідно з постановою Кабміну, притулки для тварин включені в природоохоронні заходи. На природоохоронні заходи місцеві бюджети можуть брати гроші в державному бюджеті. Такий механізм є. Таке рішення може бути, якщо буде політична воля, – наголосила Андріана Байло.

Голова ГО «Еко-Прогрес» Устина Бойко пропонує конструктивну співпрацю з владою міста, оскільки у волонтерів, зоозахисників є певні ідеї і схема, як цей притулок має працювати.

– Минув рік як піднімали це питання і нічого не змінено. Тоді була проблема, що окремих волонтерів не хотіли включати в робочу групу. Дотепер не включили, –  скаржиться Устина Бойко.

Її думку продовжує голова адвокатського об’єднання «Legal Jet» Олена Остимчук.

– Волонтери вимагали включити в цю групу реальних волонтерів. Але обіцянка залишилася обіцянкою. “Ми не будемо нічого змінювати. Можете приходити дивитися”, – такою була відповідь чиновників. Відтак у робочій групі переважають працівники Львівської міськради і особи, які – проти притулку. Це не зле. Має бути компроміс, але не має бути так, що три людини – за притулок і 10 чи 15, які є проти або гальмують, – наголошує Олена Остимчук.

Вона розповіла про правові механізми впливу на мерію.

– Можна в суді зобов’язати міську раду вчинити ті чи інші дії. Але це тривалий процес. Немає механізму, який би зобов’язав виконати петицію. Треба ставити питання про створення нової робочої групи, бо притулок – це безпека для нас всіх. Будемо звертатися і в Кабмін, і до депутатів, – підсумовує Олена Остимчук.

Новий начальник поліції Львівщини відреагував на заклик – помститися собакам

Собаку, якого 53-річний мешканець Старичів тягнув за машиною, лікують. Зловмиснику загрожує до 3-х років за гратами

Бізнес на диких тваринах: у Львові розповіли, що з цим робити

Архіви