9 адмінматеріалів на перевізників і понад 200 на громадян за недотримання маскового режиму

Про роботу мобільних груп з перевірки дотримання протиепідемічних заходів, як водіями, так і пасажирами говорили сьогодні в межах брифінгу у Львівському прес-клубі.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

Як розповів начальник управління транспорту та зв’язку облдержадміністрації Степан Рудницький сьогодні в області працюють, як мобільні групи, які перевіряють дотримання карантинних норм у різних сферах суспільного життя, так і групи, робота яких спрямована на перевірку міжобласних перевезень згідно з новими обмеженнями.

«Це 50-60 мобільних груп, які є універсальними, вони перевіряють дотримання карантинних обмежень в торгових закладах, громадських місцях, транспорті тощо. Сюди входять працівники Патрульної поліції, Держпродиспоживслужби. Окрім цього, це три мобільні групи, які роз’яснюють нові вимоги щодо міжобласного сполучення. Ці групи створені ЛОДА, ЛМР, Західним міжрегіональним управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області, управлінням патрульної поліції у Львівській області»,- зазначив Степан Рудницький.

Вже упродовж трьох днів останні працюють на території Львова, оскільки більшість міжобласних автобусних сполучень проходять саме через обласний центр. Щодня перевіряють біля 30-50 транспортних засобів, актують 1-2 випадки. Перевіряють, як і карантинні норми, які діяли до цього, так і нові правила щодо наявності необхідних документів щодо вакцинації, негативного тесту тощо.

«До прикладу, сьогодні мобільні групи зафіксували пасажира, який злісно ухилявся дотримуватись маскового режиму», –  розповів керівник управління.

Як зазначив старший інспектор з особливих доручень відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Львівської області Роман Марич на перевізників винесли 9 адміністративних матеріалів і понад 200 на громадян за недотримання маскового режиму.

Патрульна поліція переведена в посилений варіант служби, поліціянти присутні на кінцевих зупинках транспорту.

Перевіряють і санітарний і технічний стан транспортних засобів. Розповів головний спеціаліст (юрист) Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки у Львівській області Володимир Петейчук.

«Так, з 1 жовтня додатково були внесені зміни до законодавства «Про автомобільний транспорт». Приблизно у 10 разів збільшились штрафи за недотримання тих чи інших норм законодавства, тому ми постійно проводимо роз’яснювальну роботу з перевізниками»,- зазначив він.

Степан Рудницький наголосив, що метою роботи мобільних груп не є покарання пасажира, а донесення до людей, що немаючи відповідних документів в майбутньому, вони не зможуть подорожувати громадським транспортом за межі області, а також відвідувати різноманітні заклади.

На необхідності вакцинації наголошують і водіям. Так, станом на сьогодні вже понад 30% перевізників області вакциновані.

Нагадаємо, що з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

– документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
– міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
– негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Відповідні правила не застосовуються до міських та внутрішньообласних перевезень.

 

Архіви