У Львові благодійний фонд викупить стадіон Торпедо і подарує у власність міста

Для цього необхідно зібрати 7 мільйонів гривень до червня наступного року. Перший внесок – пів мільйона гривень – внесли депутат Львівської міської ради Сергій Івах і депутат Львівської обласної ради Віталій Свіщов.

Про це засновники Благодійного фонду «Громада і справедливість» Сергій Івах та Віталій Свіщов повідомили на пресконференції у Львівському пресклубі, пише Dailylviv.com.

Як відомо, стадіон «Торпедо» перебуває у власності банку «Львів». Ініціативна група мешканців та депутати впродовж кількох років порушували питання викупу стадіону і подальшої його реконструкції. Однак, попри закладені кошти в міському бюджеті, це питання ніяк не зрушило з місця.

«Спільно з мешканцями ми пройшли непростий шлях. Збирали підписи за збереження стадіону, створювали петиції до міської влади, організовували толоки та розважальні заходи, аби привернути увагу до проблеми. З 2019 року тягнулись бюрократичні процедури: прийняття ухвали, голосування за стрічку в бюджеті для закладення коштів на викуп, проводили оцінку об’єкта для викупу. Однак, довести до кінця процедуру не вдалося, можливо, через брак коштів, адже міська скарбниця скеровувала кошти на нагальні потреби для лікарень», – розповів на пресконференції депутат міської ради Сергій Івах.

«Тому ми прийняли рішення, спільно з Віталієм Свіщовим, який є мешканцем цього мікрорайону: створили Благодійний фонд «Громада і справедливість» і минулого тижня уклали з банком “Львів” договір купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна – стадіону та будівель стадіону загальною площею 140,8 кв.м, які розташовані на загородженій території площею 2,6 га за адресою вул. Золота, 40-а у м. Львові», – повідомив Сергій Івах.

За словами депутата, загальна вартість викупу стадіону 7,5 мільйона гривень. Перший платіж у сумі 500 тисяч гривень сплатили засновники благодійного фонду Сергій Івах та Віталій Свіщов. Решта суми, а це 7 млн грн, потрібно виплатити до червня 2022 року.

«Тому ми закликаємо кожного мешканця міста долучитись до ініціативи та зберегти стадіон «Торпедо», – каже Сергій Івах.

Депутати зазначають, що опісля отримання права власності, у найкоротший термін, подарують стадіон місту.

«Сподіваюсь, влада міста Львова підтримає ініціативу і на найближчій сесії погодить надання коштів для реконструкції стадіону. Адже у листопаді цього року вже визначений переможець Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію легкоатлетичного комплексу зі спортивним центром на вул. Золотій», – повідомив Віталій Свіщов.

Довідково: хронологія боротьби за стадіон «Торпедо».

У червні 2017 року до депутатів звертаються ініціативні мешканці мікрорайону біля стадіону «Торпедо» щодо викупу у приватного власника об’єктів стадіону «Торпедо» на користь громади. Викуп мав би погодити депутатський корпус Львівської міської ради, а здійснити – виконавці – міський голова та підзвітні йому профільні працівники Львівської міськради.

У лютому 2018 Сергій Івах звертається до банку «Львів» (ПАТ АКБ «Львів») щодо можливості відчуження об’єктів нерухомого майна за адресою вул. Золота, 40а (стадіон «Торпедо») для суспільних потреб. Банк надає відповідь про готовність до продажу нерухомості на користь громади Львова.

У зв’язку із тим, що це питання залишалось без руху тривалий час, 11 березня 2019 року депутати Львівської міської ради приймають ухвалу №4707 «Про викуп у ПАТ АКБ «Львів» для суспільних потреб об’єкта нерухомого майна – стадіону та будівлі стадіону на вул. Золотій, 40-а». Автором ухвали є Сергій Івах.

Того ж року, 5 квітня, виконавчий комітет Львівської міської ради приймає рішення №321 «Про надання юридичному департаменту функцій замовника» для проведення оцінки об’єкта викупу.

27 травня 2019 юридичний департамент ЛМР укладає з ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» договір на проведення оцінки.

6 червня того ж року міська рада приймає ухвалу №5066 «Про розгляд електронної петиції «Збережемо та відновимо стадіон «Торпедо», яка зібрала 546 голосів львів’ян. Автором електронної петиції був Сергій Івах.

1 серпня 2019 року Львівська міська рада приймає ухвалу №5424 «Про внесення змін до розподілу коштів бюджету розвитку міського бюджету м. Львова на 2019 рік», якою передбачено надання коштів в розмірі 5 млн 147 тис. грн для викупу стадіону «Торпедо» (розпорядником коштів визначено управління молоді і спорту ЛМР). Однак прогресу в питанні викупу стадіону немає.

20 лютого 2020 року  депутати на сесії ЛМР знову надають з міського бюджету 5,1 млн грн на викуп стадіону «Торпедо» з власності ПАТ АКБ «Львів». У бюджеті міста на 2021 рік вже закладено 8 млн грн для реалізації рішення міської ради про викуп стадіону.

18 листопада 2021 року у Львові обирають переможців Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію легкоатлетичного комплексу зі спортивним центром на вул. Золотій. Переможцем конкурсу стає проєкт авторського колективу з Дніпра і отримує у винагороду 120 000 гривень. Тим часом стадіон «Торпедо» досі у приватного власника, він місту не належить.

13 грудня 2021 року укладено та нотаріально посвідчено договір купівлі-продажу між БФ “Громада і справедливість” і ПАТ АКБ  “Львів”. Сторони дійшли згоди щодо продажу об’єкта за ціною 7 500 000 гривень, з яких 500 000 гривень вже сплачено і засвідчено, а ще 7 000 000 гривень потрібно доплатити в термін до 14 червня 2022 року.

 

Архіви