У Львові відбудеться вечірка знайомств з авіакомандами, які взяли участь у київському фестивалі Flugtag. Серед них – соліст «Паркалаби»

2 липня 2010 року о 22:00 у нічних закладах Львова – Pozitiff та Метро відбудеться знайомство всіх бажаючих з львівськими командами, які взяли участь у першому фестивалі  Flugtag (Київ). На презентаційній вечірці під назвою «Flugtag After Party!» гостей розважатимуть: гурти «Перкалаба», «От, вінта», «los Colorados», «Зелені Сестри», найкращі діджеї Львова, mc Vitamin. У програмі також заплановані конкурси, подарунки, можливість оглянути та зробити світлини з літальним апаратом «Газетоліт», який брав участь у фестивалі Flugtag і тепер припаркований на території нічного закладу Pozitiff. 

19 червня в Києві на Русанівській набережній відбувся 1-й RedBull Flugtag 2010. Львів представляли три команди: «Pozitiff People», ідейним лідером, капітаном та рушійною силою якої був Максим Терешко, власник нічного клубу Pozitiff у Львові; команда стоматологів «КаріYes» та азартна команда "Масть Go On". 

 

У заході взяло участь 40 команд з усієї країни, які були відібрані із 700 претендентів. Учасників визначали за такими критеріями: креативність літально апарату та здатність його до польоту.

До Flugtag – дня епатажних польотів усі команди будували літальні апарати з матеріалів, які не тонуть, мають крила та ідейно-креативні. Самі польоти відбувавалися на відкритій акваторії Дніпра. Злітною смугою була спеціально збудована рампа завдовжки 30 метрів та заввишки 6 метрів. Усі літальні апарати приводилися в рух лише за допомогою людської сили. Розмір крила не перевищував 8 метрів, ширина розгінної платформи – 4 метри, вага конструкції – 180 кілограмів, без ваги пілота. Організатори не дозволяли використовувати: гелієві кульки, двигуни, піротехніку, легкозаймисті матеріали, віндсерф, вітрила.

У цей день літали найдивовижніші для виконання такого завдання конструкції – «троянський кінь», «зубний протез», «банка зі шпротами», «пінгвин»«черепаха» (ЛА гурту "От Вінта"), «дракони» та багато іншого.

Зокрема, львівська команда «Pozitiff People» сконструювала паперовий літак під назвою «Газетоліт», точну копію літачка, який усі в дитинстві складали із газети. Але модель-учасниця столичного шоу була збільшена в 26 разів, порівняно з дитячим витвором. Літачок за дизайном нічим не відрізнявся від газетного літачка: текстові колонки, які всі охочі могли перечитати на дозвіллі, форма крила та точність кутів!  У складі команди «Pozitiff People» були відомі артисти Мирослав Джонович Кувалдін, екс-міністр, прем’єр та фронтмен гурту «the Вйо» Алік Гнатів, менеджер та соліст Андрій Фєтотов (Андрій – пілот «Газетоліта», а його батько – пілот справжніх літаків) гурту «Перкалаба», – розповів командир «Pozitiff People» Максим Терешко.

Пролетів літачок 11 метрів в складних умовах – сильного бічного вітру та залишився єдиною вцілілою кострукцією з усіх, що були представленни на Flugtag.

***

Архіви