У Львові розповіли про політичні гендерні квоти

Виборців не цікавить, хто обстоює їхні інтереси – депутат чи депутатка. Виборці хочуть, аби політик був чесним, грамотним і мав державотворчі погляди. Проте поки в українському парламенті та в місцевих радах не буде 30 відсотків жінок, доти медицина, соціальна політика та освіта не отримають достатнього фінансування.

Про це сьогодні, 27 травня, під час засідання у Львівському прес-клубі на тему: «Які політичні сили, ситуативні союзи і кандидати-мажоритарники змагатимуться за голоси виборців на Львівщині? Старт інтерактивних відеодебатів у Львівському прес-клубі», заявила голова ГО «Центр «Жіночі перспективи» Любов Максимович. 

– Питання гендерних квот є абсолютно нагальним в Україні. Йдеться навіть не про відсоток жінок та чоловіків у політиці. Тому що, на мою думку, жінок та чоловіків там має бути 50 на 50. На сьогодні за всю історію України у парламенті є найбільший відсоток жінок – 11,5%. І ці жінки подали законотворчих проектів не менше, ніж чоловіки. В середньому в світі представництво жінок у владі складає 23%, – каже вона. 

Голова ГО «Ідея нації» Остап Стахів підтримує ідею гендерної квоти.

– Якщо жінок в нашому парламенті буде від 30 до 50 відсотків, то наша країна буде більш гармонійною і в парламенті буде більше конструктиву, – вважає він.

Представник політичної партії «Укроп» у Львівській області Михайло Катрук зізнався, що досить насторожено ставиться до будь-якого нав’язування чогось.

– Потрібно не нав’язувати жорстку цифру, що жінок має бути 30, 40 чи 50 відсотків, а почати зі залучення жінок до освітніх програм, тренінгів, конкурсів та іншого. І це стосується не тільки жінок. У суспільстві є запит на нові обличчя. Але вони нізвідки не візьмуться. Це мають бути не просто нові люди, а з певним світоглядом, освітою, життєвим баченням. Це не має бути людина з вулиці, яка нічого не знає і не вміє, але йде в політику, – вважає представник партії. 

Натомість член політради політичної партії «Воля» у Львові Андрій Романчак похвалився, що в окремих місцевих радах у фракціях їхньої партії переважають жінки. 

– У Верховинському районі Івано-Франківської області – тільки жінки. З 500 депутатів у місцевих радах – 39 відсотків – жінки. І вони дуже добре працюють. У них інше бачення проблеми. Коли я кермую своїм авто, то звертаю увагу на ями на дорозі, на знаки та інше. Але зовсім не задумуюся, чи зручно жінці перейти дорогу з візочком, чи є в неї можливість зайти в громадський транспорт з тим же візочком чи інші проблеми, – зізнався він. 

Архіви