28 травня о 12.00 – дискусія про чоловіків і табуйовані теми, розкриті у книзі «Чоловік як еволюційна інновація?», за участі її автора – проф. Станіслава Комарека (Чехія), та письменника Юрія Винничука

Учасники:

    Станіслав Комарек (Чехія), автор книжки;
    Юрій Винничук, письменник;
    Олена Крушинська, перекладач видання.

Організатор: видавництво «Апріорі» за підтримки Чеського центру в Україні.

Довідка від організаторів

Книжка біолога і філософа Станіслава Комарека «Чоловік як еволюційна інновація? Есеї про чоловічу природу, сексуальність, життєві стратегії та метаморфози маскулінності» стала несподіванкою для чеського читача, а тепер, без сумніву, зацікавить, здивує і змусить замислитися читача українського. Видання присвячене природі та сексуальності чоловіків, їхній поведінці у найрізноманітніших ситуаціях війни та миру, виникненню та організації чоловічих колективів, ставленню чоловіків до жінок та до інших чоловіків, зміні образу чоловіка у плині історії і багатьом іншим темам, зокрема й глибоко табуйованим. Тому слоган видання звучить так: «Книжка про те, про що зазвичай не говорять, але всі хочуть знати». У Чехії вона стала науково-популярним бестселером завдяки глибокій ерудиції автора, свіжості й неупередженості його погляду на світ і особливому «комареківському» стилю – дещо провокативному і сповненому гумору та іронії.

Якою є чоловіча сексуальність? Як природа чоловіків вплинула на історію війн та історію культури? Як змінювався канон мужності у плині часу і що нам чекати далі? Тепер у читачів, яких збентежили теми, підняті у книзі, з’являється можливість взяти участь у дискусії, що розгорнеться між автором книжки та його опонентом – письменником Юрієм Винничуком.

Про автора:
Станіслав Комарек – біолог, філософ, письменник, професор за спеціальністю «філософія та історія природничих наук». Автор понад 20-ти наукових і науково-популярних книжок, трьох романів та збірки поезії, а також численних публікацій у газетах і часописах. Лауреат премії Тома Стоппарда за есеїстику (2006).

Чимало досліджень Станіслава Комарека присвячено темі взаємозв’язку природних і культурних феноменів, психології та біології, а також історії розвитку поглядів на ці питання. Польові дослідження автор здійснював під час наукових експедицій у десятки країн світу.

Архіви