У Львові розкритикували урядову програму миру

Валентин Наливайченко буде балотуватися на посаду Президента України. І вже має план відновлення миру в Україні.

Про це він повідомив сьогодні, 7 вересня, під час дискусії на тему «Відновлення миру: чи працює державна програма, і чи є альтернатива?», яка відбулася у Львівському прес-клубі.

За словами лідера Руху «Справедливість» Валентина Наливайченка, його план має три складових – першочергові гуманітарні дії, підписання міжнародної угоди з відновлення миру та деокупації і Національний план дій для відновлення миру.

– Щонайперше, ми звільнимо українських політв’язнів та заручників. А також розшукаємо зниклих безвісти. Зараз 138 українців перебувають у буцегарнях країни-агресора. У 2014-2015 роках ми вже створили Центр звільнення заручників і 2 716 українців повернулося додому. Крім того треба ідентифікувати всіх загиблих, – каже він.

Також політик наполягає, що Україна потребує дієвої міжнародної угоди для відновлення миру та деокупації території України, тобто частини Луганської та Донецької областей і Криму. Майбутня угода передбачає невідкладне припинення вогню, повне виконання гуманітарних дій та створення Міжнародного фонду з відновлення економіки, інфраструктури, соціального життя на всіх деокупованих територіях.

– Ця угода потрібна, аби відновити територіальну цілісність України та захистити українців, – говорить Валентин Наливайченко. І обіцяє, що підпише таку угоду ще до того, як обійме посаду Президента України.

Голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України, полковник запасу, екс-радник міністра оборони України Петро Костюк вважає, що обговорюючи питання миру в Україні з партнерами з країн Європи, варто згадати, що згідно з міжнародними угодами, в Україні тимчасово можуть розміщати військові бази інших держав.

– Росіянам не потрібні жодні угоди – вони захоплюють чужі землі. Але ж ми можемо домовитися з іншими країнами, як от США чи Британією, щоби вони  поставили свої кораблі в акваторії Азовського моря. Якщо ми втратимо Азовське море – втратимо Одесу та інші землі, – наголошує Петро Костюк.

Нагадаємо, що уряд уже затвердив Державну цільову програму «Відновлення та розбудови миру в східних регіонах України». До 15 серпня 2018 року центральні і місцеві органи влади мали падати звіт в Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб про її виконання. А 1 вересня профільне міністерство зобов’язане було оприлюднити результати спільної роботи.

28 серпня Львівський прес-клуб надіслав запит на інформацію в Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб з проханням повідомити – як виконують вищезгадану програму, скільки коштів та на що було витрачено, хто надавав фінансову допомогу. Але відповіді не отримав.  

Доктор економічних наук, доцент, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Інституту регіональних досліджень імені М.Долішнього Національної Академії Наук України Віктор Борщевський навіть не дивується, що цю програму не виконують.

– Цілі, які ставляться в таких програмах, суперечать одна одній. Тут передбачається відновлення інфраструктури в регіонах, які неокуповані. Але є наближеними до зони бойових дій. І поки не буде вирішена політична частина проблеми, ніякий бізнес туди не зайде. Завтра можуть розпочатися активні бойові дії, і гроші будуть вкладені намарно, – зазначає економіст.

Валентин Наливайченко днями відвідав зону ОСС (колишня АТО) і не зауважив там жодних змін на краще.

– З першого дня війни у Покровську був розгорнутий 66-й медичний пересувний шпиталь. За чотири роки тут не збудовано  жодного приймального відділення і львівські лікарі працюють в наметах. Не забезпечено першочергового медичного обладнання навіть для надання первинної медичної допомоги, – каже Валентин Наливайченко.

Архіви