У Львові підняли державні прапори з АТО – полковник

У зоні АТО, де відбуваються бойові дії, немає ніяких військових ритуалів. Тобто парадів не проводять. А ось у місцях, де немає боїв, військовослужбовці беруть участь у всіх заходах, які організовує місцева влада.

Про це сьогодні, 27 серпня, під час дискусії на тему: «Як військові ритуали і традиції зміцнюють армію. Досвід НАТО та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Вадим Бакай.

– Я в зоні АТО 22 січня брав участь у святі Соборності Україні, – каже він. 

За його словами, останнім часом військо активно долучилося до святкування дня Державного прапора. У військових частинах в цей день відбувається ритуал підняття державного прапора.

– Цього року у Львові відбувся День прапора . І разом з великим державним прапором підняли державні прапори, які побували в зоні АТО.  Ця акція надихнула не тільки військовослужбовців, які піднімали ці прапори, тому що вони з гордістю пронесли цей прапор  місцями бойових дій. Але це піднімало дух і нашого народу, – Вадим Бакай.

Проте завідувач музею історії Академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, полковник запасу Михайло Слободянюк вважає, що є певні ритуали і в АТО. Наприклад, нагородження.

– Частина нагородження відбувається в тилу. Адже поки оформлять всі документи на нагороди, то військовослужбовці повертаються в тил. Крім того, в АТО відзначають усі державні свята. Це не означає, що там буде оркестр грати. Але на День прапора треба показати сєпарам, що це наш прапор, підняти його і пальнути їм, щоби вони пам’ятали, що Україна є, живе і будею., – каже він.

Архіви