У Львові – ювілейний з’їзд «Українська молодь – Христові». Програма

У неділю, 3 листопада, у Львові відбудеться ювілейний з’їзд молоді під гаслом «Українська молодь – Христові».

Про це сьогодні на прес-конференції повідомили голова оргкомітету ювілейного з’їзду, голова ЛМГО «Українська молодь – Христові» Роман Ковалів і голова патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк.

Цей захід проводиться з нагоди того, що в травні 2013 року виповнилось 80 років з часу першого з’їзду молоді під гаслом «Українська молодь – Христові», який організував митрополит Андрей Шептицький у 1933 році у Львові. У 1990 році відбувся перший такий з’їзд у незалежній Україні, після якого і було засновано громадську організацію з аналогічною назвою.

За словами організаторів, їхньою метою є не лише святкування річниці, а й дотримання та реалізація ідей і настанов великого митрополита.

О. Ростислав Пендюк наголосив, що ті ідеї, які 80 років тому пропагував митрополит Андрей Шептицький, врай важливі і в сьогоденні, адже в українському суспільстві є різні напрями і різні партії, проте теж бракує єдності.

«Те, що говорив Андрей Шептицький, актуальне і зараз. Особа Христа може бути тією, хто нас єднає», – зазначив він.

Окрім того, о. Ростислав Пендюк висловив сподівання, що цей з’їзд молоді не буде поодиноким. «Ми маємо намір і надалі проводити такі зустрічі й з’їзди», – додав він.

Програма ювілейного з’їзду:

11:00 – Архієрейська літургія в архікатедральному соборі святого Юра, яку очолить архієпископ і митрополит Львівський Ігор (Возьняк). Молитва за прославу митрополита Андрея Шептицького.

13:40 – Святкова молитовна хода учасників та гостей з’їзду від собору до місця святкування (НУ «Львівська політехніка» Корпус №1, вул. Ф. Карпінського, 2/4).

14.00 – Реєстрація учасників (перерва на каву).

16:00 – Урочиста академія та святковий концерт за участю Олександра Божика, Тараса Курчика, Оксани Мухи, Софії Федини, чоловічого октету «Орфей», тріо «Новий час».

Запрошені та почесні гості свята:

  • глава УГКЦ блаженніший Святослав(буде відеопривітання через неможливість бути присутнім на святкуванні);
  • єпарх Паризький для українців греко-католиків Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу Борис Гудзяк (відеозвернення);
  • архієпископ і митрополит Львівський Ігор (Возьняк);
  • львівський міський голова Андрій Садовий;
  • екс-голови та екс-духівники ЛМГО «Українська молодь – Христові»,
  • осередки УМХ України;
  • патріарша комісія у справах молоді УГКЦ, Молодіжна комісія Львівської архиєпархії;
  • молодь парафій Львівської архиєпархії;
  • молодіжні християнські організації: «Обнова», «Світло Христа», «Посвіт» та інші; національно-патріотичні організації: «Молодий рух», «Пласт», «СУМ»;
  • Студенти ВНЗ м. Львова.

Доповідачі на урочистій академії:

Олег Турій – кандидат історичних наук, завідувач кафедри церковної історії, проректор із наукової роботи Українського католицького університету з темою «Постать молодої людини крізь призму поглядів митрополита Андрея Шептицького».

Василь Кметь – кандидат історичних наук, доц. кафедри давньої історії та архівознавства, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Франка з темою: «З’їзд «Українська молодь – Христові» 1933 року в пресі».

Архіви