У Львівській облраді обіцяють за 2-3 дні оприлюднити всі розпорядження

На сайті Львівської обласної ради досі не оприлюднено деякі розпорядження голови ради, хоч того вимагає закон про доступ до публічної інформації.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила юрист ІПЦ «Наше право» Тетяна Дембіцька.

Також вона зазначила, що існує ще більша проблема з оприлюдненням актів Львівської обласної ради в офіційному друкованому виданні, адже хоча облрада в кінці 2012 року заснувала свою газету «Львівщина», однак офіційні акти там не оприлюднюються.

Керуючий справами Львівської обласної ради Євген Захаревич пояснив, що не оприлюднені розпорядження голови – це були, як правило, або розпорядження внутрішньовідомчого характеру, або такі, до яких застосовується захист персональних даних.

За словами Захаревича, в розпорядженнях голови ЛОР про надання матеріальної допомоги є персональні дані фізичних осіб-заявників, які зверталися по допомогу. Тому в обласній раді, порадившись із правниками, вирішили оприлюднювати ці розпорядження, закриваючи домашню адресу, а залишаючи лише прізвище, ім’я, по батькові особи і суму виділених коштів.

«Технічно багато часу пішло на це, адже є десяток тисяч заявників, – сказав він. – Протягом другої половини 2012 року велася ця робота, і більшість розпоряджень з’явилася на сайті».

Також керуючий справами Львівської обласної ради повідомив, що інші розпорядження, які мають внутрішньовідомчий характер, будуть розміщені на сайті у формі таблиці, де буде вказано назву розпорядження і його порядковий номер.

«Протягом двох-трьох днів така інформація з’явиться на сайті обласної ради», – запевнив Захаревич.

Щодо офіційної газети Львівської облради, то, за словами Захаревича, в кінці 2012 року були складнощі з її фінансуванням, хоча вийшло шість номерів. У бюджеті області на 2013 рік кошти на неї ще не виділені, однак це питання має бути врегульоване на черговій сесії ЛОР.

«Після першого кварталу будемо шукати можливість, щоб газета мала вкладку, де будуть розміщуватися офіційні акти обласної ради», – додав він.

Архіви