Сморід – не найбільша екопроблема Львівщини, але влада не здатна вирішити і її, – експерт

Проблема смороду не є однією з найбільших екологічних проблем Львова і Львівщини, оскільки місто та область стикається з рядом екопроблем, які є набагато небезпечнішими та важливішими з погляду захисту екологічних прав громадян. Однак місцева влада досі не здатна вирішити навіть цієї проблеми.

Таку думку на прес-конференції у Прес-клубі 25 січня висловив директор ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитро Скрильніков.

Він наголосив, що питання смороду об’єднало усіх мешканців Львова, адже його можна відчути, про це всі говорять. «Всі до цієї проблеми причетні, всі її відчувають. Очевидно, що вона викликає більший резонанс. А уявіть собі, якщо говорити про викиди підприємств, що більшість викидів, які є набагато небезпечнішими, – не мають ні кольору, ні запаху».

Дмитро Скрильніков наголосив: «Ця проблема зі смородом, яка є комунальною проблемою, проблемою утримання каналізаційних мереж, проблемою прийняття «Львівводоканалом» стоків підприємств, продемонструвала, що місцева влада не здатна вирішити навіть її».

«Ми не можемо знайти ні причину смороду, ні джерело, не можемо чітко визначити наслідки цього смороду. А тепер перекладіть все це, до прикладу, на сміттєспалювальні установки, переведення котельні з газу на вугілля (такі плани були у міськради) – при спалюванні вугілля у нас буде ртуть та інші небезпечні речовини, які не пахнуть, не мають кольору і ми не можемо контролювати такі впливи», – зазначив експерт.

Він додав, що багато років вже закриваються очі на діяльність підприємств.

«У 90-х говорилось, що спершу економіка має піднятися з колін, а потім думатимуть про екологію. Зараз ніби підприємства вже піднялись з колін, збільшують виробництво, але чомусь не показують прибутки. Ми кажемо, що підприємство все одно збиткове, але хтось з керівництва тих підприємств роз’їжджає на автомобілях, вартість яких могла б дорівнювати вартості очисної споруди для цього підприємства. Увага очисним спорудам практично не приділяється», – підкреслив Дмитро Скрильніков.

Архіви