У Львівській облраді хочуть додрукувати сторінки до підручників з історії

Юрій Підлісний

Львівська обласна рада ініціює друк додаткових сторінок для підручників з історії, з яких будуть вилучені важливі історичні події – такі, як бій під Крутами чи «Помаранчева революція». Про це 28 лютого на прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомив голова постійної комісії Львівської облради з питань освіти, депутат від «Фронту Змін» Юрій Підлісний.

«Вилучення з підручників низки фактів – таких, як бій під Крутами чи «Помаранчева революція» – все це не приносить спокою і на Львівщині. У Львівській обласній раді, я знаю, в одній із комісій ініціюється видрук окремих сторінок з історії України як вставки у ті підручники, які будуть мати вилучення певних тем. Це – дійсно серйозна пропозиція, я думаю, коли буде пройдено через комісію всі необхідні процедури, вона буде виноситися на сесію обласної ради», – зазначив Підлісний.

«Це не є якісь величезні вставки, це не є якісь величезні гроші. Якщо ми порахуємо 2-3 теми, які вилучаються, це – приблизно по сторіночці на тему в шкільний підручник. Враховуючи скільки є дітей, це є мізер коштів. Тобто не йдеться про великі тисячі гривень, щоб забезпечити принаймні львів’ян і мешканців області», – додав він.

Також Юрій Підлісний вказав на те, що галичанам закидають, начебто через Бандеру в Україні відбувалася насильна українізація, а тим часом на сьогодні в Україні значна частина преси є російськомовною – так, за його словами, практично не існує україномовних економічних видань.

«Це все відбувається за принципом «Тримай злодія»: самі проводять русифікацію, а кричать, що ми українізацію якусь проводимо. Хоча українізація є конче потрібна принаймні для вирівнювання мовного балансу в Україні», – зазначив він.

Архіви