У Львівській обласній раді корупція є, але де вона – ніхто не знає

Коли я був головою Львівської обласної ради я відчував корупційні діяння в депутатському корпусі, однак мені не звітували про ставки. Були такі питання, що комісії їх погоджували, а депутати відмовлялися голосувати. Про це сьогодні, 28 лютого, на бліц-дебатах у Львівському прес-клубі повідомив екс-голова Львівської обласної ради, депутата від «Нашої України» Мирослав Сеник.

«Мені питання корупції завжди було бридким, і я цим не займався. Нині ж наша фракція найменша, тому до нас ніхто не підходить із подібними питаннями», – зазначив Мирослав Сеник і додав: «Як голова облради постійно відслідковував процес прийняття рішень, якщо рішення було закономірним, а воно не приймалося, то я обговорював цю проблему публічно», – зауважив Мирослав Сеник.

Опиратися корупційним схемам наразі «Наша Україна» не в силі. «Ми є фракція маленька, від волі якої тепер нічого не залежить», – наголосив Мирослав Сеник.

Депутат Львівської обласної ради від Партії регіонів Олександр Сендега так само сумнівається в тому, що його фракція зможе чинити тиск корупції в раді: «Ми не розглядали ще ні земельні, ні інші майнові питання. Тому сьогодні ще нема підстав говорити про корупцію в обласній раді. «Корупційні» рішення не приймалися, я і чуток таких не маю, але з цією бідою в цілому не стало легше, адже факти є».

Перебуваючи на посаді голови Львівської ОДА Олександр Сендега, за його словами, намагався протидіяти корупції, з’ясовуючи причини бюрократичної тяганини, а також забезпечуючи прозорість та публічність прийняття рішень.

Також, на думку депутатів, боротьба із корупцією в обласній раді може бути ефективною, якщо спростити кількість контролюючих органів.

Нагадаємо, що торік напередодні президентських виборів спершу народний депутат від БЮТ Іван Денькович виступив у ЗМІ із низкою резонансних заяв, зокрема про те,  що земельні питання у Львівській обласній раді «купуються». Згодом з аналогічними звинуваченнями у ЗМІ виступив депутат Львівської обласної ради Михайло Сендак. Як наслідок, були проведені перевірки низки рішень облради, факти не підтвердились.

Архіви